Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Культура

Міжнародний ПЕН-клуб проведе свій конгрес у Львові

Міжнародний ПЕН-клуб проведе свій конгрес у Львові

пен-клуб

КИЇВ. 24 липня. УНН. 17-24 вересня у Львові відбудеться 83-й Конгрес Міжнародного ПЕН-клубу. Тема цьогорічного Конгресу Міжнародного ПЕН-клубу – "Відстоювання правди у добу пропаганди". Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури України, передає УНН.

Як повідомляється в цьогорічному конгресі візьмуть участь близько 230 лідерів думок, видатних письменників, поетів, перекладачів, журналістів, істориків, публіцистів та редакторів із 101 країни світу.

Всі вони протягомсеми днів говоритимуть чотирма мовами про літературу, творчість та свободу слова.

Під слоганом 83-го Конгресу ПЕН "Коли правда стає істиною" відбудеться засідання делегатів Міжнародного ПЕН-клубу та низка відкритих подій, панельних дискусій, літературних читань, презентацій і зустрічей.

Зазначається, що серед зіркових гостей 83-го Конгресу ПЕН будуть нобелівські лауреати Світлана Алексієвіч (Білорусь) та Герта Мюллер (Румунія-Німеччина), неодноразовий нобелівський номінант Адам Загаєвський (Польща), Пітер Померанцев (Велика Британія), Людмила Уліцька (Росія), Пол Остер (США), сучасні українські письменники Юрій Андрухович, Андрій Курков, Сергій Жадан, Олена Стяжкіна і ще 200 найяскравіших літераторів із усього світу.

Нагадаємо, ПЕН-клуб (International PEN) є відомою міжнародною неурядовою організацією, яка об'єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів від 1921 року. Його назва утворена від англійського слова "pen" – ручка, що є водночас абревіатурою слів Poets, Playwrights, Essayists and Novelists – "поети, драматурги, есеїсти, романісти". Також до ПЕН-клубу входять журналісти, історики, видавці, загалом понад 25 000 членів із усього світу. ПЕН-клуб перебуває у формальних консультаційних зв'язках з ЮНЕСКО і має спеціальний консультативний статус в Економічній і Соціальній Раді ООН. Це одна із найстаріших організацій, яка бореться за права людини й одна з перших міжнародних письменницьких організацій. Свого часу до ПЕН-клубу належали Джозеф Конрад, Бернард Шоу, Герберт Уелс, а очолювали його Джон Голсуорсі, Генріх Белль, Маріо Варгас Льйоса.

Президентами Українського ПЕН-центру були поет Микола Вінграновський, правозахисник і публіцист Євген Сверстюк, філософ і релігієзнавець Мирослав Маринович. Нині організацію очолює Микола Рябчук – публіцист, письменник і науковець.

Нагадаємо, новим директором Українського інституту книги стала Тетяна Терен.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram