Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 17 жовтня 2018 15:49
Загрузка...

ЗМІ: в українських тюрмах 60% ув’язнених хворіють на гепатит С, 20% - на ВІЛ

ЗМІ: в українських тюрмах 60% ув’язнених хворіють на гепатит С, 20% - на ВІЛ

ув'язнені

КИЇВ. 28 липня. УНН. В українських тюрмах 60% ув’язнених мають гепатит С, 20% - ВІЛ, а 75% нових випадків захворювання на туберкульоз виникають саме в місцях позбавлення волі. Про це повідомляє медичний журнал The Lancet, передає УНН.

"60 тисяч в’язнів в українських тюрмах мають обмежений доступ до профілактики особливо небезпечних інфекцій та до лікування. Особливо це стосується таких хвороб як ВІЛ-інфекція, туберкульоз та вірусні гепатити. Згідно з дослідженнями, 60% ув’язнених мають гепатит С, 20% - ВІЛ, а 75% нових випадків захворювання на туберкульоз виникають саме в місцях позбавлення волі", - пише видання.

Також ЗМІ повідомляє, що основним способом передачі вірусу імунодефіциту та гепатиту С в тюрмах є саме ін’єкційні наркотики.

"Більше половини в’язнів вживають наркотики таким способом і входять до групи ризику з поширення інфекції", - йдеться у повідомленні.

При цьому, як відзначає видання, ув’язненим не доступні в повній мірі якісна діагностика, отримання медичної допомоги та лікування наркозалежності, програми обміну голок та шприців тощо.

Крім того, згідно з прогнозами фахівців, зростання ризику ін’єкційного зараження ВІЛ під час ув’язнення можуть спровокувати 55% нових випадків захворювання серед споживачів наркотиків протягом наступних 15 років. А щороку з місць позбавлення волі звільняються 30-50 тисяч осіб, що відіграє важливу роль у поширенні епідемій ВІЛ/СНІД, туберкульозу та гепатиту у суспільстві.

За словами доктора медичних наук Сергія Дворяка, "у 2011 році лише один з десяти ув'язнених в Україні, які мали ВІЛ, знали про свій діагноз. У 40% статус встановлюється під час відбування ув'язнення. Згідно з дослідженнями, поширеність ВІЛ-інфекції в українських в'язницях у 22 рази вище, ніж на свободі".

За його словами, після відбування покарання колишні в’язні повертаються у суспільство, яке дуже мало робить для того, щоб вони мали можливість гідно в ньому адаптуватися, отримати необхідні медичні послуги з лікування та профілактики. Саме це і сприяє поширенню епідемій, до яких суспільство часто не готове.

Нагадаємо, перевірка додержання вимог законодавства з питань медичного обслуговування засуджених осіб у виправних колоніях та лікувальних закладах Державної кримінально-виконавчої служби України виявила, що засуджені отримують неналежну і неефективну медичну допомогу

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
загрузка...