Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше

Російськомовні школи на Херсонщині переводять на навчання українською мовою

Російськомовні школи на Херсонщині переводять на навчання українською мовою

освіта

ХЕРСОН-КИЇВ. 31 липня. УНН. В Херсонській області усі першокласники, включно з нацменшинами, навчатимуться державною мовою. Про це кореспонденту УНН повідомив начальник Управління освіти, науки та молоді Херсонської ОДА Євгеній Криницький. 

"Наша принципова позиція, щоб абсолютно усі школи області поступово перевести на навчання українською мовою. Саме тому ми плануємо з цього року розпочати з перших класів" - розповів кореспонденту УНН Є.Криницький.

Наразі в Херсонській області 26 російськомовних шкіл.

"Зрозуміло, що цей перехід буде тривалим. Є питання щодо перенавчання педагогічних кадрів, і планується додаткова закупівля українських книжок. Ми плавно будемо переводити на навчання українською мовою спочатку перші класи, потім п’яті класи. Таким чином систематично і плавно ми переведемо усі класи" - додав Криницький.

Рішення про поступовий перехід загальноосвітніх закладів, в яких здійснюється навчання російською мовою, на навчання українською мовою було прийнято Херсонською державною адміністрацією.

Як раніше повідомляв УНН75 тисяч дітей стоять у чергах до дитячих садків. Про це повідомив Прем'єр-міністр України В.Гройсман.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram