Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка

Україна може втратити контроль над стратегічним “Укрхімтрансаміаком” – нардеп

Україна може втратити контроль над стратегічним “Укрхімтрансаміаком” – нардеп

аміак

КИЇВ. 4 серпня. УНН. Ситуація на стратегічному державному підприємстві “Укрхімтрансаміак” критична. Про це у коментарі УНН заявив народний депутат Сергій Мельничук.

Нарощування боргу перед контрагентом підприємства – російським “Тольяттіазот” може призвести до втрати потужностей ДП “Укрхімтрансаміак”, зазначив він.

“Підприємство спеціально заганяють у борги, а потім ми можемо втратити контроль над трубою, бо її просто заберуть за борги. Я думаю, що це все робиться навмисне", - наголосив він.

С.Мельничук вказує, що занепад стратегічного підприємства відбувається за сприяння чиновників найвищого рівня. За словами нардепа, наприкінці минулого року відкритий конкурс на керівника  ДП "Укрхімтрансаміак” виграла людина, яка з невідомих причин досі не може приступити до роботи.

Натомість посаду керівника підприємства обіймає  заступник В.Бондика (попердній директор ДП “Укрхімтрансамік”, якого ГПУ підозрює у розтраті державного майна у великих розмірах) - Ігор Трегубенко, який призначений у статусі в.о. самим Прем’єр-міністром В.Гройсманом.

"Людина, яка виграла конкурс з незрозумілих причин досі не приступила до свої обов’язків.  І тут запрацювала схема, яку часто використовують – призначається один із заступників попереднього керівника, який просто виконує обов’язки і робить всі забаганки, які йому зверху спускають.  Він (І.Трегубенко – ред.) почав виконувати ті схеми, які були при Бондику", - розповів С.Мельничук.

Нардеп переконаний, що В.Бондик та його послідовник І.Трегубенко мають зв’язки з російським “Тольяттіазот”.

"Між І.Трегубенком і В.Бондиком була людина, яка має російський паспорт і фактично це людина із "Тольяттіазот".

Саме вона фактично завела "Укрхімтрансаміак" у глухий кут та великі мінуси.  Ця людина достроково погасила кредит, який був узятий ще В.Бондиком, а після нового року порушила контракт  перекачок. Тоді заборгованість склала більше 400 млн грн, це і зовнішні, і внутрішні борги. У результаті фінансовий план, який підприємство подало до Кабміну, передбачає 800 млн грн збитків для держави", - розповів С.Мельничук.

При цьому нардеп вбачає особисту зацікавленість І.Трегубенка в занепаді підприємства.

"Нинішній виконуючий обов’язки не хоче нічого  робити. І його оточення теж. І коли ми вимагаємо, щоб підприємство подало обґрунтовану ціну на транзит, то  вони просто ухиляються від службових обов’язків, і саботують підприємство, чим дають змогу заробляти надприбутки російським компаніям", - сказав С.Мельничук.

Більше того, політик розповів про радника І.Трегубенка з економічних питань.

“Один із радників нинішнього керівника підприємства це Денис Шевчук, брат одного із суддів Конституційного суду. Він є радником Трегубенка з економічних питань. Ця людина є одним із засновників  підприємств,  через яке фактично в Одеському порту йде замитнення і розмитнення аміаку. І там є сліди по відмиванню коштів у офшорах. Тобто, ми бачимо відмивання коштів однозначно”, - заявив він.

Нардеп також зауважив, що на ДП “Укрхімтрансаміак” вже зараз  працюють юристи з російського “Тольяттіазот”. 

“В "Укрхімтрансаміак" працює юристом людина, яка раніше супроводжувала компанію "Тольяттіазот". А зараз вона перейшла працювати в "Укрхімтрансаміак". Тобто,  там зараз при владі або корупціонери, або представники російських компаній, які просто грабують "Укрхімтрансаміак", який свого часу давав прибутки близько 50 млн грн в рік", - наголосив С.Мельничук.

При цьому жодної реакції на проблему з боку чиновників немає, зауважив він.

"Ми намагаємося розібратися із ситуацією. Я не один раз був у С.Кубіва і звертався до В.Гройсмана, але результатів поки немає. Реально потрібно міняти все керівництво "Укрхімтрансаміак", - наголосив нардеп.

Як повідомляв УНН, близько трьох місяців у Кабміні не можуть пояснити призначення заступника Віктора Бондика – Ігоря Трегубенка на посаду керівника ДП "Укрхімтрансаміак".

При цьому, у ЗМІ  зазначають, що ймовірно призначення І.Трегубенка міг лобіювати російський "Тольяттіазот".

Довідка: Державне підприємство "Укрхімтрансаміак" - один з найбільших світових транспортувальників рідкого аміаку – є оператором української ділянки магістрального аміакопроводу "Тольятті - Одеса". Аміакопровід побудований в кінці 1970-х років для транспортування аміаку "Тольяттіазот" на експорт. Експорт російського аміаку здійснюється через Одеський припортовий завод.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram