Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка

Ціни на товари в Україні збільшаться разом зі зростанням рахунків за компослуги - експерт

Ціни на товари в Україні збільшаться разом зі зростанням рахунків за компослуги - експерт

продукти

КИЇВ. 8 серпня. УНН. Зростання цін на всі види товарів в Україні відбудеться разом зі збільшенням рахунків за спожиті комунальні послуги - електроенергію, газ та теплопостачання - через осінньо-зимовий період. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН повідомив економічний експерт Володимир Панченко.

"Що стосується зростання цін на продукти харчування, якщо буде утримуватися курс, а Нацбанк буде його тримати, то такого великого ризику тут немає. Інше питання, що у зв'язку з рахунками, - електроенергія, газ, тепло - які зростають в кінці року, може утворитися тиск на ціни, тому що ті, хто розраховує собівартість, закладають їх у цінову політику", - зазначив експерт.

Відповідаючи на питання, на які групи товарів можна очікувати зростання цін, В.Панченко зазначив: "Малий і середній бізнес, який займається продажем товарів, він так само знаходиться у цьому діапазоні (зростання рахунків за компослуги - ред.), тому це стосується цін на усі товари".

Експерт зазначив, що подорожчання продуктів восени є звичайним явищем, адже ціни на продукти харчування знижуються влітку і підвищуються восени. 

Читайте також: Інфляція в Україні у червні прискорилася до 15,6%

При цьому прогноз Нацбанку щодо інфляції В.Панченко вважає адекватним. 

"Національний банк говорить про розширення діапазону. Тобто не точно 9% інфляції, а +/-2%, я не вважаю, що це суттєво змінює прогноз. В будь-якому випадку інфляція буде в рамках 10% і дійсно, йде пожвавлення попиту за рахунок підняття зарплат, що і очікувалось", - додав він.

Додамо, раніше у НБУ заявили, що стрімке відновлення споживчого попиту, що може бути додатково простимульоване збільшенням бюджетних витрат та пенсійних виплат в другому півріччі, створює ризик посилення фундаментального тиску на ціни.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram