Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 22 липня 2019 00:02

Кабмін спростив доступ до інклюзивної освіти

Кабмін спростив доступ до інклюзивної освіти

інклюзивна освіта

КИЇВ. 9 серпня. УНН. Більше класів зможуть стати інклюзивними, а діти з особливими потребами матимуть кращий доступ до освіти. Відповідну Постанову про внесення змін щодо організації інклюзивного навчання було прийнятно на засіданні уряду. Про це повідомила прес-служба МОН, передає УНН.

"Для нас дуже важливо, щоб кожна дитина з особливими освітніми потребами мала змогу навчатися у колективі однолітків та не була відірвана від реального життя суспільства, якщо це можливо. При цьому надзвичайно важливо забезпечити таку дитину відповідним супроводом та переконатися, що для неї створено усі необхідні умови для навчання", - зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Читайте також: Президент подав до ВР законопроект, що продовжить розвиток інклюзивної освіти

Відтепер створити інклюзивний клас стане легше. Так, керівник загальноосвітнього навчального закладу може організувати клас з інклюзивним навчанням на підставі заяви батьків або законних представників дитини з особливими потребами, висновку психолого-медико-педагогічної консультації та за підтримки відповідного органу управління освітою.

Передбачається, що кожній дитині з особливими потребами у школі розроблятимуть індивідуальний план розвитку. Розклад уроків для таких дітей складатиметься з урахуванням індивідуальних особливостей їх навчально-пізнавальної діяльності, динаміки розумової працездатності тощо. До розробки програми планують залучати  не тільки фахівців, але й батьків  чи законних представників дитини.

Читайте також: М.Порошенко відвідала норвезьку школу з інклюзивним навчанням

Окрім цього, серед дітей, які мають змогу навчатися в інклюзивному класі, будуть і діти з дислексією. Наявність хоча б одної такої дитини є підставою для створення інклюзивного класу.

Також для забезпечення  освітніх та соціальних потреб дитини тепер зможуть залучати соціальних працівників, батьків чи осіб, уповноважених ними. Раніше ж для допомоги дитині з особливими потребами у школі був присутній лише асистент вчителя.

Як повідомляв УНН, більше 3 тисяч шкіл України уже створили інклюзивні класи

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...