Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Понеділок, 16 травня 2022 07:54

НАБУ підозрює працівників ДП “Укрхімтрансаміак” у злочинній змові з російськими контрагентами

НАБУ підозрює працівників ДП “Укрхімтрансаміак” у злочинній змові з російськими контрагентами

укрхимтрансаммиак

КИЇВ. 10 серпня. УНН. Національне антикорупційне бюро України розслідує кримінальне провадження щодо службових осіб ДП “Укрхімтрансаміак” за фактом розтрати державних коштів в особливо великих розмірах. Про це йдеться в Єдиному реєстрі судових рішень, передає УНН.

Так, за інформацією слідства, в квітні 2014 року ДП "Укрхімтрансаміак" уклав договір з ТОВ "Вастел" з певними  додатковими угодами щодо зобов'язання виконати роботи з технічного переоснащення локальних систем оповіщення населення, яке проживає в 2,5 км зоні від осі української ділянки магістрального аміакопроводу "Тольятті-Одеса".

"Зазначені договори від державного підприємства підписані виконуючим обов'язки директора ОСОБА_4, діючого на підставі Статуту та наказів № 113 від 20.09.2012, № 110 від 15.08.2014, № 121 від 03.09.2014",- зазначається в ухвалі суду.

При цьому, згідно інформації слідчих, незважаючи на невиконання робіт ТОВ "Вастел", в.о. директора "Укрхімтрансаміак" укладав  додаткові угоди, якими збільшував ціну у договорах.

А перераховані від державного підприємства грошові кошти на рахунки ТОВ "Вастел" в подальшому були перераховані не за призначенням, на рахунки юридичних, зокрема  ПрАТ "ІВК" та фізичних осіб і виведені у готівку.

"Таким чином, у органу досудового розслідування наявні обґрунтовані підстави вважати, що службові особи УДП "Укрхімтрансаміак", вступивши у попередню змову із службовими особами ТОВ "Вастел", ПрАТ "ІВК" та іншими невстановленими особами, зловживаючи своїм службовим становищем заволоділи чужим майном, а саме грошовими коштами державного підприємства у сумі 50 292 530,67 грн. (враховуючи штраф, пеню, неустойку та судові збори) що в шістсот і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян і є особливо великим розміром, тобто вчинили злочин, передбачений ч. 5 ст.191 КК України", - йдеться в ухвалі суду.

Зазначимо, що за даними реєстру, співзасновником ТОВ "Вастел" є житель Москви (РФ) Євгеній Колуга. За сумісництвом він також керує ТОВ "Федерація професійних спілок України".

Нагадаємо, сьогодні ДП "Укрхімтрансаміаком" в статусі в.о. керує Ігор Трегубенко, який до цього обіймав посаду заступника директора компанії Віктора Бондика. Останнього ГПУ звинувачує у розтраті 2,5 млн доларів бюджетних коштів.

І.Трегубенко був призначений прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом попри результати відкритого конкурсу, завершеного  Мінекономрозвитку  в грудні 2016 року. Тоді переможцем конкурсу було визначено  П.Шебесту, проте директором ДП він так і не став. ЗМІ називають І.Трегубенко наближеним до керівництва російського "Тольяттіазот".

На думку народного депутата Сергія Мельничука, призначення І.Трегубенко потрібно було "Тольяттіазот" для прискорення процесу банкрутства ДП "Укрхімтрансаміак", аби  його потужності можно було забрати за борги.Раніше УНН повідомляв, що фінансова звітність стратегічного держпідприємства "Укрхімтрансаміак" за І квартал 2017 року свідчить про негативні тенденції в його діяльності. Зокрема, чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив  лише 170 млн грн, що втричі менше, ніж за аналогічний період минулого року. Крім того, прибуток ДП "Укрхімтрансаміак" у І кварталі цього року впав до 37 мл грн, що в 5 разів менше у порівнянні із І кварталом 2016 року.

На фоні різкого економічного спаду, керівництво ДП "Укрхімтрансаміак" запланувало оновити автопарк шістьма Toyota Camry на суму 4,6 млн грн, двома Volkswagen Multivan за 3,3 млн грн та  позашляховиком Nissan X-Trail за 0,7 млн грн.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram