Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше

МОЗ півтора місяця не забирало коронарні стенти з митного складу

МОЗ півтора місяця не забирало коронарні стенти з митного складу

МОЗ

КИЇВ. 15 серпня. УНН. З кінця червня по 11 серпня 2017 року державне підприємство "Укрмедпостач" не забирало з митного складу коронарні стенти. Про це УНН повідомляє, спираючись на власну інформацію та дані, отримані у відповідь на журналістський запит від Київської митниці ДФС України.

З власних джерел УНН стало відомо, що 26 червня 2017 року вантаж з коронарними стентами прибув до МА "Бориспіль". Отримати стенти мало ДП "Укрмедпостач". Однак вантаж не пройшов митне оформлення, адже за ним ніхто не звертався, і був переданий на зберігання на митний склад.

Як повідомили УНН у Київській митниці, "вантаж, призначений підприємству "Укрмедпостач", в складі якого містяться коронарні стентові системи, подано до митного оформлення 11.08.2017, в той же день вантаж оформлено в митному відношенні та видано отримувачу зі складу тимчасового зберігання".

Тобто стентові системи перебували на митниці фактично 47 днів.

Слід зауважити, що вантаж прийшов напередодні масштабної вірусної атаки, яка паралізувала багато фінансових та державних установ України. Саме тому, як повідомляла раніше в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, стенти, які прибули в Україну, не були розмитнені та були відправлені назад. Однак, як стало відомо УНН, митницю вірус не зачепив, а стенти весь час перебували в Україні на митних складах.

Нагадаємо, протягом 2017 року міжнародна організація Crown Agents має закупити для України (за державний кошт) близько 11 тис. стент-систем та витратних матеріалів до них.

Крім того, ця ж організація проводить закупівлю ліків у рамках державних міжнародних закупівель. Лікарі неодноразово висловлювали невдоволення результатами цих закупівель.

Зокрема йдеться про препарати, закуплені за кошти 2015 року, а поставлені у лікарні аж у листопаді 2016 року. У цих ліків на момент поставки їх до медичних установ спливав або навіть закінчився термін придатності. Якщо говорити про дитячу онкологію, то, за інформацією лікарів, йдеться про препарати на суму не менше 10 млн грн. Частина цих ліків досі зберігається в карборисполантині в лікарні ОХМАТДИТ.

Джерело: УНН
Теги: МОЗ, Crown Agents
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram