Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка

Наказ Мінінфраструктури може привести до блокування ринку палива - нафтотрейдери

Наказ Мінінфраструктури може привести до блокування ринку палива - нафтотрейдери

бензин

КИЇВ. 16 серпня. УНН. Президент Нафтогазовій Асоціації України (НАУ) Дмитро Кулик повідомив, що правова колізія, яка виникла в зв'язку з наказом Міністерства інфраструктури з правил перевезення небезпечних вантажів та відходів залізничним транспортом, може спровокувати блокування ринку палива, повідомляє УНН з посиланням на прес-службу Асоціації.

За його словами, розпливчасте формулювання тексту наказу Міністерства інфраструктури №156 дає підстави припускати, що з 1 вересня цього року чиновники вимагатимуть ліцензію на право транспортування небезпечних вантажів не лише у транспортних компаній, а й у відправників та одержувачів нафтопродуктів.

Крім того, він зазначив, що представник Укртрансбезпеки, який уповноважений видавати ліцензії, в усній розмові підтвердив ці припущення. А деякі гравці ринку вже отримали листи від регіональних підрозділів ПАТ "Укрзалізниця" з вимогою надати копію ліцензії до 28 серпня.

Тим часом, цей наказ суперечить низці існуючих нормативно-правових документів. Наприклад, в законі "Про ліцензування видів господарської діяльності" передбачено терміни, протягом яких повинні здійснюватися зміни в сфері ліцензування. Суб'єктам господарювання в цьому випадку дається не менше двох місяців для впровадження нових правил.

Читайте також: Ціни автогазу напряму залежать від стабільності поставок ресурсу - С.Сапегін

"Більшість операторів ринку просто не встигнуть оформити дозвільний документ за два тижні. Крім того, в зв'язку з цією правовою колізією, компанії-нерезиденти України, які беруть участь в постачанні нафтопродуктів на вітчизняні НПЗ, і зовсім не зможуть отримати ліцензію, у зв'язку з неможливістю надати окремі документи, що входять до переліку обов'язкових. Імпортоване паливо в Україні становить близько 80% ринку. Ввозити паливо стане нікому", - зазначив Д.Кулик.

Так, НАУ наполягає, що система нормативно-правових норм не може містити різночитань і неточностей.

"За наявності явних ознак монополізму на ринку нафтопродуктів України подібне подвійне трактування основних законодавчих актів може призвести до корупційних проявів та блокування роботи вітчизняного ринку палива в цілому.

Наразі нами направлені офіційні звернення міністру інфраструктури та Прем'єр-міністру України, у відомчі міністерства, міжнародні бізнес-організації з проханням звернути увагу на явне перешкоджання в роботі операторів ринку нафтопродуктів", - відзначили в НАУ.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, трейдери пального сплатили до бюджету понад 7 млрд грн податків.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram