Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!

Розшук зниклих безвісти в зоні АТО унеможливлюється через перешкоди бойовиків - МЗС

Розшук зниклих безвісти в зоні АТО унеможливлюється через перешкоди бойовиків - МЗС

АТО

КИЇВ. 30 серпня. УНН. Більше 400 осіб наразі вважаються зниклими безвісти у зоні проведення АТО. Про це йдеться у заяві МЗС України до Міжнародного дня зниклих безвісти, передає УНН.

"За даними Об’єднаного центру з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників та встановлення місцезнаходження безвісти зниклих у районі проведення АТО, понад 400 осіб наразі вважаються зниклими безвісти. Їх розшук унеможливлюється через перешкоди, які чинять російсько-терористичні сили, та систематичні обмеження ними доступу міжнародних гуманітарних організацій до території окремих районів Донецької та Луганської областей", - йдеться у заяві МЗС.

Також зазначається, що особливе обурення викликають факти викрадення та зникнення безвісти українців та кримських татар на території окупованого Криму.

"Українська сторона глибоко вдячна Міжнародному Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) як нейтральному посереднику за активну участь у розв’язанні проблеми зниклих безвісти та надання підтримки їхнім родинам. Сподіваємось на подальше продовження цієї важливої гуманітарної місії МКЧХ, зокрема на окупованих територіях, до яких тимчасово відсутній доступ української сторони", - йдеться у повідомленні.

Міжнародний день зниклих безвісти відзначається 30 серпня. Цього дня вшановують людей, чиє місцеперебування та доля залишаються невідомими внаслідок збройних конфліктів або інших спалахів насильства, стихійних лих тощо.

Як повідомляв УННкількість зниклих безвісти на сході України зросла до понад тисячі осіб.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram