Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Четвер, 07 липня 2022 10:14
Новини: Політика

Рада схвалила освітню реформу

Рада схвалила освітню реформу

освіта

КИЇВ. 5 вересня. УНН. Народні депутати України ухвалили в другому читанні та в цілому проект закону "Про освіту", підтримавши його 255 голосами. Про це повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій, передає кореспондент УНН.

"За ухвалення закону проголосували 255 народних депутатів. Рішення ухвалено", - зазначив А.Парубій.

За словами міністра освіти та науки Лілії Гриневич, головною новацією цього законопроекту є визнання таким, що втратив силу, закону "Про освіту" 1991 року та введення навчання учнів за програмою 12-річної повної загальної середньої освіти для початкової та профільної середньої освіти з вересня 2018 року, для базової середньої освіти з 1 вересня 2022 року.

Повна середня освіта буде складатися з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років, яка надається в гімназії, та профільної середньої освіти тривалістю 3 роки, яка отримується в ліцеї, або в закладах професійної середньої освіти.

Навчання в школі діти зможуть починати у 6 чи 7 років. Результати навчання учнів після завершення кожного з рівнів освіти будуть оцінюватися шляхом державної підсумкової атестації, яка може здійснюватися у вигляді зовнішнього незалежного тестування чи для учнів молодшої школи здійснюватися лише з метою моніторингу.

Також закон передбачає встановлення мінімальної зарплати викладачів на рівні трьох мінімальних зарплат. Особам із порушенням слуху забезпечується право на навчання мовою жестів. Крім того, законопроект запроваджує понняття "освітній округ" та "опорна школа".

Як повідомляв УНН, Л.Гриневич заявила про знайдений консенсус для ухвалення законопроекту про освіту.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram