Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика

Угорщина про освітню реформу в Україні: це удар у спину

Угорщина про освітню реформу в Україні: це удар у спину

урок

КИЇВ. 7 версеня. УНН. Україна завдала Угорщині удар у спину, внісши правки у свій освітній закон, який сильно порушує права угорської меншини. На цьому наголосив міністр закордонних справ і торгівлі Петер Сіджарто угорському інформаційному агентству MTI, коментуючи український закон про освіту, зокрема статтею 7, яка стосується навчання мовою національних меншин, передає УНН.

"Ми вважаємо ганебним, що поправка сильно порушує права угорської меншини, і соромно, що країна, яка прагне розвивати дедалі тісніші відносини з Європейським союзом, прийняла рішення, яке повністю суперечить європейським цінностям. Неприпустимим є те, що Україна позбавила угорців права на навчання рідною мовою в школах і університетах і залишила їм можливість зробити це в дитячих садах і початкових школах", - сказав міністр закордонних справ Угорщини.

За його словами, законодавча поправка ставить під загрозу діяльність більшості шкіл Закарпаття.

Міністр запевнив, що угорський уряд буде активізуватися на всіх можливих європейських форумах, щоб нововведення в Україні не набрали чинності.

"Це було зроблено, незважаючи на те, що в останні роки Угорщина надала Україні допомогу, яка мала принципове значення щодо процесу європейської інтеграції, а також для соціальної та соціальної ситуації в Україні", - сказав він.

З аналогічною заявою виступила й Румунія.

Так,  у МЗС Румунії нагадали, що відповідно до Рамкової конвенції про захист національних меншин, держава бере на себе зобов'язання визнавати право особи-представника національних меншин на навчання рідною мовою.

"Ми висловлюємо сподівання, що права румунської меншини в Україні буде збережено, і підкреслюємо стурбованість румунської влади у зв'язку з цим питанням", - заявили в МЗС.

У відомстві також наголосили, що питання навчання представників румунської меншини на рідній мові буде обговорюватися під час візиту до Києва державного секретаря Румунії Віктора Мікулі наступного тижня.

Нагадаємо, в Україні впроваджується з 5 класу обов’язкове навчання українською мовою для учнів, які належать до нацменшин окрім корінних народів. Це передбачено ухваленим парламентом законом про освіту.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram