Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка

Від сьогодні в Україні дорожчає алкоголь

Від сьогодні в Україні дорожчає алкоголь

алкоголь

КИЇВ. 9 вересня. УНН. Сьогодні, 9 вересня, набирає чинності постанова уряду №634 про підвищення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв. Вказаний документ, зокрема, передбачає, що мінімальні роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби зростуть на 14,0-19,41%; віскі, ром та джин - на 6,5-6,6%; коньяк (бренді) - на 12,3-29,1%; вина з додаванням спирту, ігристі - на 7,1-13,3%, передає УНН.

Згідно із нововведеннями, від сьогодні, найдешевша пляшка горілки 0,5 літра (зі вмістом спирту 40%) коштуватиме 79,55 грн; пляшка віскі 0,5 літра (зі вмістом спирту 40%) - 159,80 грн; пляшка коньяку "три зірочки" 0,5 літра (зі вмістом спирту 40%) - 119,46 грн;пляшка коньяку "п’ять зірочок" 0,5 літра (зі вмістом спирту 40%) - 138,52 грн; пляшка вина виноградного натурального 0,75 літра - 39,64 грн, а пляшка вина виноградного натурального з доданням спирту 0,75 літра - 48,21 грн.

Крім цього, мінімальна роздрібна ціна вин у скляній тарі місткістю 0,7 літра або 0,75 літра становитиме 79,19 грн.

Як повідомляв УНН, уряд прийняв рішення про підвищення МРЦ на алкоголь тільки через 7-8 місяців після підвищення акцизів, що "дало нелегалам можливість заробити колосальні суми". 

За словами експерта алкогольного ринку І.Товкача, рішення про підвищення мінімальних роздрібних цін на алкоголь працюватиме на користь держави.

Загалом же, перегляд МРЦ є закономірним наслідком збільшення податкового навантаження на виробників легальної алкогольної продукції.

"Якщо теоретично припустити, що після підвищення акцизів вартість алкоголю не змінюється, то виходить, що ці акцизи просто несплачені. Саме так і діють ділки сірого, тобто нелегального алкогольного ринку. Усі інші — легальні виробники — не мають іншого виходу, як продавати свої напої за цінами на рівні близько 80 грн за 0,5 л. Те саме стосується і залежності МРЦ від ціни спирту, яка за останній рік підвищувалась вже 2 рази. Об’єктивно, не може ж вартість пляшки горілки залишатися незмінною в той час, як вартість спирту зросла орієнтовно на 20%", — пояснила генеральний директор компанії Eastern Beverage Trading Ольга Івушкіна.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram