Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Четвер, 30 червня 2022 19:41
Новини: Політика

МЗС чотирьох країн звернуться в РЄ і ОБСЄ через український закон про освіту

МЗС чотирьох країн звернуться в РЄ і ОБСЄ через український закон про освіту

освіта

КИЇВ. 14 вересня. УНН. Міністри закордонних справ Болгарії, Угорщини, Греції і Румунії підписали попереджального листа голові МЗС України через новий закон про освіту. Про це повідомила голова МЗС Болгарії Єкатеріна Захарієва, повідомляє УНН з посиланням на БГНЕС.

"Безумовно, ми стурбовані, і не випадково маємо спільну ініціативу з колегами з європейських країн, яких можливо торкнеться цей закон. І сьогодні ми підписали лист з міністрами закордонних справ Угорщини, Румунії, Греції та Болгарії до міністра закордонних справ України, у якому ми сигналізуємо про те, щоб цей закон не торкнувся прав меншин і освіти рідною мовою. Ми відправимо такий же лист до Ради Європи і ОБСЄ", - повідомила вона.

Голова МЗС заявила, що у країнах серйозно ставляться до цього питання і не дозволять впливати на права меншин і освіти на рідній мові.

Нагадаємо, 5 вересня народні депутати України ухвалили в другому читанні та в цілому проект закону "Про освіту", який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська.

Як повідомляв УНН, Угорщина звернулася зі скаргою до Генерального секретаря ОБСЄ, уповноваженого організації у справах нацменшин та чинного голови ОБСЄ, а також до верховного комісара ООН із прав людини і комісара ЄС з питань розширення та європейської політики добросусідства через освітній закон України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram