Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Вівторок, 24 травня 2022 11:06
Новини: Економіка

За 2 роки через портал e-data пройшло держплатежів на 4 трлн грн

За 2 роки через портал e-data пройшло держплатежів на 4 трлн грн

веб-портал

КИЇВ. 15 вересня. УНН. За два роки існування бази відкритих даних e-data.gov.ua на сайті зареєструвалося 40 тисяч розпорядників державних коштів, які зробили платежів на 4 трильйони гривень. Про це під час прес-конференції повідомили представники Міністерства фінансів України, передає кореспондент УНН.

"За день через портал проходить близько 120 тисяч транзакцій," - зазначила Голова Державного казначейства України Тетяна Слюз.

Проте, за інформацією Мінфіну, в Україні є ще 40 тисяч розпорядників державних коштів, які досі не зареєструвалися на e-data. Вони зробили транзакцій на суму 0,5 трильйона гривень.

Також, за словами першого заступника міністра фінансів України Оксани Маркарової, наразі готується запуск порталу в промислому експлуатацію і це означає обов'язкове повне звітування щодо платежів усіма розпорядниками державних коштів.

"За невиконання цієї вимоги представники державних установ будуть нести адміністративну відповідальність. Запуск e-data у промислову експлуатацію буде черговим важливим кроком для впровадження наступного модулю "Відкритий бюджет" для громадськості," - добавила Оксана Маркарова.

Довідка УНН: єдиний веб-портал використання публічних коштів e-Data.gov.ua почав працювати 15 вересня 2017 року згідно закону "Про відкритість використання публічних коштів". Сьогодні на ньому можна знайти інформацію про понад 20,6 млн договорів, актів та звітів. Кількість відвідувань у 2017 році зросла до 11 млн.

Нагадаємо, в жовтня 2015 року, Мінфін відкрив доступ інформації про використання державних коштів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram