Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 26 вересня 2018 04:42
Загрузка...
Новини: Здоров'я

Токсичні відходи можуть привести до хвороби і смерті мільярдів людей

Токсичні відходи можуть привести до хвороби і смерті мільярдів людей

небезпечні відходи

КИЇВ. 15 вересня. УНН. Вплив хімічних відходів, можливо, одна з найпоширеніших причин хвороб і смертей. При цьому в самому уразливому становищі перебувають незаможні, діти і представники етнічних меншин, які не мають можливості протистояти інтересам великого бізнесу. Про це заявив Спецдоповідач з питання про токсичні відходи Баскут Тунджак, виступаючи на засіданні Ради з прав людини, повідомляє УНН з посиланням на прес-службу ОНН.

"Малозабезпечені по всьому світу більше за інших піддаються шкідливому впливу токсичних відходів. У всіх країнах від шкідливого забруднення вмирають насамперед бідняки, а зростання захворюваності в 90 відсотках випадків доводиться на країни з низьким і середнім рівнем доходу", - сказав Б.Тунджак.

У своїй доповіді Спецдоповідач повідомив, що в результаті впливу токсичних речовин та інших аспектів нездорового навколишнього середовища щорічно вмирають 1,7 млн дітей у віці молодше п'яти років. За словами Спеціального доповідача, в даний час педіатри називають вплив токсичних хімікатів на дітей "прихованої пандемією".

Так само він відзначив, що останнім часом обсяги використання хімічних речовин різко зросли. Зараз в світі щорічно використовується приблизно 400 мільйонів тонн таких речовин. Для порівняння, в 1930 році було використано не більше одного мільйона тонн пестицидів та інших хімікатів.

Крім того він додав, що кількість хворих на рак дітей збільшувалася в періоди різкого зростання використання промислових хімікатів. На його думку, це збільшення не можна пояснити виключно генетичною схильністю або способом життя.

Тільки через отруєння свинцем у 600 тисяч дітей щорічно розвиваються незворотні розумові розлади.

Нагадаємо, за останніми даними статистики, в 2016 році в Україні накопичено 12 млрд тонн відходів, з яких 12 млн тонн - це небезпечні і отруйні речовини, які можуть провокувати рак у населення.

За словами експертів, плачевна ситуація в сфері небезпечних відходів обумовлена ​​безконтрольністю і безвідповідальністю.

Ліцензії на роботу з отрутохімікатами отримують підприємства без належних ресурсів і технологій. Вони беруть гроші за нібито утилізацію небезпечних відходів, проте, не маючи матеріально-технічної бази, викидають їх де-небудь.

Перевірити підприємства практично неможливо - в країні діє мораторій на перевірки бізнесу. Саме тому утилізацію небезпечних відходів в Україні називають "паперовою" або віртуальною. Після такої "утилізації" небезпечні відходи опиняються на стихійних звалищах біля річок, лісів і житлових будинків.

У Верховній Раді спробували змінити ситуацію і посилити вимоги для отримання ліцензій. Нардепи з екологічного комітету ВР ще в минулому році підготували законопроект, згідно з яким, підприємства повинні будуть проходити обов'язкову перевірку перед отриманням ліцензії. Однак, до цього часу законопроект не прийнятий, а мораторій не знято.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
загрузка...