Мінагрополітики планує до кінця року внести на розгляд ВР законопроект про обіг землі

земля
КИЇВ. 19 вересня. УНН. Міністерство аграрної політики та продовольства завершує роботу над законопроектом про обіг землі і планує внести його на розгляд Верховної Ради до кінця 2017 року. Про це повідомив у коментарі УНН перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.
"Фактично завершено роботу над законопроектом про обіг (землі – ред.). Але ми його не подаємо навіть на розгляд уряду, тому що його потрібно подавати в пакеті з іншим законом про фінансово-кредитну підтримку ринку землі. А робота над ним ще триває. Сказати, що це буде до кінця року, технічно це можливо. Я дуже сподіваюся, що це відбудеться", - сказав він.
На уточнення УНН про те, чи все ж таки планується внесення законопроекту про обіг землі до кінця цього року, чи в наступному, М.Мартинюк відповів: "Ми плануємо в цьому, але як воно буде, ми подивимося".
Посадовець наголосив, що наразі Мінагрополітики працює у кількох напрямках стосовно підготовки земельної реформи
"По-перше, ми ведемо активну комунікаційну кампанію. І соціологія показує, що відбуваються поступові зрушення у суспільному сприйнятті цього питання. По-друге, сама модель земельної реформи з безліччю обмежень. І я відповідально заявляю, що там всі ризики враховані і всі вони нівельовані", - зазначив він.
По-третє, наголосив М.Мартинюк, вони працюють з міжнародними фінансовими організаціями для напрацювання моделей фінансово-кредитної підтримки ринку землі.
І основним завданням уряду, зауважив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства, є створення не продавця, бо продавець є і їх 7 млн людей, а покупця, спроможного купити цю змелю. І тоді, на його думку, ринок землі зможе запрацювати.
Крім того, за словами першого заступника міністра аграрної політики та продовольства, МВФ не зняв з порядку денного питання щодо земельної реформи.
"МВФ не зовсім зняв (це питання – ред.). Треба буде дивитися офіційні документи. Але виходячи з тих заяв, які доступні у відкритих джерелах, то МВФ просто зняв маяк як необхідну передумову виділення траншу. Але сама земельна реформа, ринок землі не знятий з порядку денного МВФ і тим більше українського уряду", - резюмував він.
Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко заявив, що не збирається "витискати" з народних депутатів земельну реформу, при цьому закликавши ухвалити закони щодо ринку землі.
Раніше Прем’єр-міністр В.Гройсман зазначав, що право купувати землю повинні мати тільки фізичні особи і не можна дозволяти продавати в одні руки більше 200 га.