Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 19 листопада 2019 01:11
Новини: Політика

Справа банку "Михайлівський": прокурори намагалися незаконно арештувати кошти 13 компаній

Справа банку "Михайлівський": прокурори намагалися незаконно арештувати кошти 13 компаній

банк

КИЇВ. 26 вересня. УНН. Слідчі Генеральної прокуратури України намагалися незаконно арештувати кошти 13 компаній в рамках кримінального провадження проти банку "Михайлівський", повідомляє УНН з посиланням на ухвалу Печерського районного суду Києва.

 

Як зазначено в ухвалі, слідчі клопотали про арешт коштів на банківських рахунках 13 компаній, посилаючись на те, що ці кошти начебто набуті незаконним шляхом. При цьому власники компаній про такі дії і наміри слідчих нічого не знали.

Проте, суди відмовили прокурорам, зазначивши, що вже не вперше слідчі ГПУ надають до суду необґрунтовані клопотання в рамках цього кримінального провадження.

"Із поданих представником юридичних осіб власників майна ОСОБА_5 через канцелярію суду матеріалів вбачається, що органом досудового розслідування неодноразово подавались клопотання про накладення арешту на майно в рамках кримінального провадження №42017100000000277, проте, слідчими суддями Печерського районного суду м. Києва у задоволенні цих клопотань було відмовлено, або такі арешти підлягали скасуванню з посиланням на недоведеність підстав для застосування вказаного виду забезпечення кримінального провадження.

Матеріали кримінального провадження, долучені до клопотання прокурором, не містять належних і допустимих доказів на підтвердження необхідності накладення арешту на грошові кошти. Ці грошові кошти не визнані речовими доказами в порядку ст. 98 КПК України, у клопотанні відсутні докази того, що вказані грошові кошти отримані незаконним шляхом, необхідність застосування такого ступеню обмеження прав та свобод юридичної особи, який є співмірним з метою кримінального провадження, у клопотанні прокурора не обґрунтована, а відтак, клопотання прокурора не підлягає задоволенню", - йдеться в ухвалі суду.

Раніше суд встановив незаконне затримання колишнього керівника банку "Михайлівський".

Крім того, проведена експертиза вказала на незаконність та необґрунтованість ліквідації банку "Михайлівський".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram