Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика

У ВР назвали розмір мінімальної пенсії після прийняття реформи

У ВР назвали розмір мінімальної пенсії після прийняття реформи

пенсія

КИЇВ. 26 вересня. УНН. Пенсіонери, які мають повний страховий стаж, з 1 жовтня отримуватимуть збільшені на 140 грн (11%) виплати у разі схвалення народними депутатами пенсійної реформи. Про це повідомила голова Комітету ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова, передає УНН з посиланням на прес-службу комітету.

"У разі схвалення народними депутатами пенсійної реформи з 1 жовтня для призначення та перерахунку пенсій буде застосовуватися прожитковий мінімум на 1 грудня 2017 року. За пропозиціями депутатських фракцій - цей показник збільшено на 79 гривень, що відповідає його фактичному розміру з урахуванням інфляції. Тобто, з 1 жовтня, величина прожиткового мінімуму для тих пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, становитиме 1 452 гривні, а не 1312, як воно є зараз", - заявила Денісова.

Також, згідно з реформою надаються гарантії для інвалідів з дитинства, дітей-інвалідів, пенсіонерів, які не мають повного стажу, та осіб, які не мають права на пенсію і отримують зараз 949 гривень. 

"Кількість таких громадян на сьогодні - близько 1 мільйона осіб. Розмір пенсії для них збільшиться на 45% і становитиме 1373 гривні", - зазначила вона.

За словами Денісової, з 1 жовтня для 5,62 млн пенсіонерів пенсії в середньому збільшаться на 692 гривні.

"Це відбудеться внаслідок осучаснення або перерахунку пенсії з урахуванням показника середньої заробітної плати за три останніх роки. Для 600 тисяч пенсіонерів скасовується 15% обмеження виплати пенсій. Для 104 тисяч жінок, які достроково вийшли на пенсію в 55 років – скасовується зменшення розміру пенсій", - підкреслила голова комітету.

Також вона зазначила, що з 2019 року індексація пенсій буде відбуватись автоматично.

"Пенсія є об’єктом індексації. В реформі прописано, що з 2019 року індексація буде відбуватись автоматично. Не буде потрібно приймати окремі рішення Уряду чи Верховної Ради України: на 50% від росту споживчих цін і на 50% від зростання середньої заробітної плати за один календарний рік. А з 2021 року - за три попередні календарні роки", - додала Денісова.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України зможе здійснити перерахунки для підвищення пенсій до 7 жовтня, якщо парламент ухвалить пенсійну реформу 3 жовтня. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram