Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика

В Україні потрібно відновити практику страхування господарств від АЧС - нардеп

В Україні потрібно відновити практику страхування господарств від АЧС - нардеп

АЧС

КИЇВ. 27 вересня. УНН. Повернення практики страхування вітчизняних господарств від ризику зараження АЧС дозволить значно мінімізувати втрати фермерів та держави в цілому. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив народний депутат Сергій Тригубенко, передає УНН.

"В умовах, коли від африканської чуми постраждали вже сотні великих свинокомплексів та тисячі фермерів, питання страхування господарств від ризику зараження АЧС, як на мене, дуже актуальне", - написав він.

Тригубенко розповів, що в Україні практика страхування фермерів від АЧС існувала до 2014 року, але з того часу – повністю відсутня.

"Вважаю, що страхові гарантії могли би значно мінімізувати втрати фермерів та держави в цілому", - переконаний нардеп.

На сьогодні весь цивілізований світ страхується від хвороб, епідемій і, навіть, наслідків ураганів. Вітчизняні фермери також можуть досягнути домовленості із страховим бізнесом в цьому напрямку, додав нардеп.

"За моєю інформацією, великі страхові компанії в Україні готові розглядати можливість страхування від випадків АЧС. Для цього потрібна підтримка фахівців-аграріїв, щоб правильно вирахувати формулу страхових внесків, які б під силу було сплачувати фермеру, та яких би вистачало для покриття збитків у випадку ураження хворобою", - пояснив він.

Тригубенко зауважив, що особливо актуальним є питання страхування бізнесу для великих компаній і свиногосподарств.

Як повідомляв УНН, з 2016 року в Україні знищили майже 78 тис. голів свиней через АЧС

Загалом збитки від епідемії оцінюють на рівні близько 1 млрд грн.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram