Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 17 липня 2019 19:45

В Україні зафіксували в повітрі підвищену концентрацію радіоізотопу

В Україні зафіксували в повітрі підвищену концентрацію радіоізотопу

радіоізотоп

КИЇВ. 6 жовтня. УНН. В Україні та країнах Євросоюзу в повітрі зафіксували підвищення радіоізотопу Рутенію-106. Про це повідомляє прес-служба ДП "Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки", передає УНН.

"Останні кілька днів в повітрі вимірювальними комплексами АЕС України АСКРО (автоматична система контролю радіаційної обстановки), українського гідрометеорологічного центру та спеціалізованими підрозділами радіаційного моніторингу у Швейцарії, Польщі, Італії, Німеччині, Австрії, Чехії, Франції було зареєстровано радіоізотоп Рутенію "Рутеній-106" у вигляді аерозолю", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, як повідомляється, концентрація у Києві становить 1-2,2 мБк/м3 при допустимій концентрації цього ізотопу 500 мБк/м3. Таким чином, концентрація Рутенію-106 в Києві суттєво нижча допустимого рівня, однак при нормальних умовах такий ізотоп не фіксується взагалі.

У центрі вказали, що зростання концентрації ізотопу радіонукліду відбулося в перших числах жовтня.

"На сьогодні можна стверджувати, що подія не пов’язана з роботою АЕС України, оскільки при будь-якому радіаційному викиді на енергоблоках АЕС, в навколишньому середовищі, реєструвалися б в, першу чергу, радіоізотопи йоду, цезію та радіоактивних інертних газів, що наразі не фіксується", - розповіли у центрі.

На сьогодні, як зазначається, ситуацію можна назвати контрольованою, але такою, що вимагає проведення широкомасштабних досліджень із залученням спеціалізованих підрозділів радіаційної безпеки.

На думку експертів, вплив на здоров’я українців такого інциденту можна вважати мінімальним.

Зазначимо, Рутеній-106 використовується в медичній галузі при лікуванні онкозахворювань очей. Також ізотоп застосовують як еталонне джерело при повірці приладів радіаційного контролю та у паливних елементах супутників.

Як повідомляв УНН, у Вінниці не зафіксовано перевищення норм вмісту шкідливих речовин у повітрі після пожежі на військових складах.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...