Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Політика

МВФ, швидше за все, припинить фінансування України за програмою EFF навесні – експерт

МВФ, швидше за все, припинить фінансування України за програмою EFF навесні – експерт

МВФ

Експерт вважає, що найближчим часом приїзду місії МВФ до України не варто очікувати

КИЇВ. 10 жовтня. УНН. Міжнародний валютний фонд, найвірогідніше, припинить фінансування України за чотирирічною програмою співпраці EFF весною 2018 року, оскільки, як правило, міжнародні фінансові інституції припиняють фінансування за 8-9 місяців до виборів у тій країні, якій вони надають підтримку. Таку думку висловив у коментарі УНН директор економічних і соціальних програм "Центру Разумкова" Василь Юрчишин.

За словами експерта, фінансування України міжнародними фінансовими інститутами дуже сильно залежить від того, наскільки ці інститути визнають успішність реформування в Україні.

"Україна розробила низку кроків, які вказують на те, що реформування можуть бути започатковані і продовжені. Це й реформування системи охорони здоров’я, пенсійна реформа, певні розмови (йдуть – ред.) про ринок землі, хоча вже зрозуміло, що ці дискусії будуть перенесені далі, і, звичайно, бюджет. Тобто, коли восени МВФ приїжджає до будь-якої країни, одне з центральних питань - це бюджет. Добре, що бюджет був вчасно поданий до Верховної Ради, але разом з тим, поки що процедура і характер дискусії ухвалення бюджету не зрозумілі. Тому, я думаю, що один з чинників відтермінування приїзду – МВФ хоче розібратися з бюджетом, відповідним чином подивитися наскільки параметри бюджету, в тому числі, чи дефіцит співвідносяться з тими змінами, які пропонуються в межах пенсійної реформи", - сказав він.

І тут дуже важливими, на думку Юрчишина, також є питання стосовно антикорупційних заходів у країні. Він уточнив, що хоч МВФ часто політичні питання виводить або дещо відсторонює від економічних питань, але зараз антикорупційне питання буде належно досліджуватися.

"У зв’язку з цим я не думаю, по-перше, що найближчим часом МВФ приїде до України. Наступний момент полягає в тому, що міністр фінансів висловив припущення про завершення фінансової співпраці у 2018 році. Хоча, зрозуміло, що ми до 2018 року всі заплановані кошти не виберемо. Ніколи ми їх не вибирали, тому тут нічого нового немає", - зазначив фахівець.

Юрчишин припустив, що у кращому випадку, можливо, лютий наступного року, стане останнім періодом надання Україні чергового траншу.

"Справа в тому, що у практиці міжнародних фінансових інститутів є таке, що фінансування припиняється за певний час до виборів. Якщо врахувати, що 2019 рік - практично весь рік виборів, тому фактично весна 2018 року – це останній період, коли ми зможемо на щось сподіватися в розумінні отримання коштів. Тому поки що не видно чинників за рахунок чого МВФ може ще у цьому році надати нам черговий транш. Але, разом з тим, треба розуміти, що перша половина весни наступного року - це останній період, коли ми зможемо ще отримувати кошти", - переконаний експерт.

Юрчишин пояснив, що міжнародні фінансові організації за 8-9 місяців до початку виборів у тій країні, якій вони надають позики, намагаються припинити фінансування, якщо "немає явних потреб чи явних ознак кризи чи чогось подібного, аби не бути звинуваченими у підтримці чинної влади".

Нагадаємо, Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила виділення 17,5 млрд дол. Україні за чотирирічною програмою "Механізм розширеного фінансування (EFF)" 11 березня 2015 року. Програма EFF замінила собою програму Фонду Stand-By, яка була надана Україні 30 квітня 2014 року.

Відзначимо, раніше стало відомо, що Міжнародний валютний фонд відклав виділення Україні п'ятого траншу фінансової допомоги в розмірі 1,9 млрд дол. до осені. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram