Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 24 вересня 2018 10:37
Загрузка...
Новини: Політика

ПАРЄ опублікувала текст резолюції щодо закону про освіту 

ПАРЄ опублікувала текст резолюції щодо закону про освіту 

ПАРЄ

КИЇВ. 12 жовтня. УНН. У ПАРЄ опублікували текст резолюції щодо закону про освіту з рекомендаціями Україні в частині мов національних меншин, передає УНН.

"Новий український закон про освіту - головна перешкода для викладання рідних мов національних меншин", - такий заголовок дали в ПАРЄ новій резолюції.

Читайте також: У ПАРЄ Румунія і Угорщина зверталися до внутрішнього електорату - Логвинський

Парламентська Асамблея висловила своє занепокоєння стосовно статті 7 закону, яка стосується мов національних меншин. На її думку, стаття не відповідає основним принципам "спільного проживання". Перший з них полягає в тому, що знання державної мови є фактором соціальної згуртованості та інтеграції, і держави мають право законним чином сприяти вивченню офіційної мови та вимагати, щоб державна мова була мовою освіти для всіх.

Другий -  якщо держави вживають заходів щодо заохочення офіційної мови, вони повинні йти рука об руку з заходами щодо захисту та заохочення мов національних меншин. Якщо цього не зробити, результатом буде асиміляція, а не інтеграція.

Читайте також: І.Геращенко: у ПАРЄ не хочуть чути аргументів України щодо освітнього закону

Третій - принцип недискримінації, який застосовується не тільки до визнання й ефективного захисту прав осіб, які належать до національних меншин, як це закріплено в Рамковій конвенції, а також конкретних прав, закріплених у Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, але й до "здійснення будь-якого права, встановленого законом" у відповідності зі Статтею 1 Протоколу № 12 до Європейської конвенції про права людини.

Рада Європи також рекомендувала Українському уряду "забезпечити гнучкість, щоб уникнути поспішних змін, які можуть завдати шкоди якості освіти".

В цьому контексті Асамблея радить збільшити трирічний термін перехідного періоду впровадження закону.

В той же час, Асамблея в своїй резолюції висунула рекомендації владі сусідніх з Україною держав, які закликають до захисту своїх меншин, "ввести дзеркальні умови для українських національних меншин, що проживають в їх країнах".

Читайте також: Доповідач в ПАРЄ не вірить у реалізацію мовної норми закону про освіту в строк

"Асамблея рекомендує Україні проаналізувати практики країн-членів Ради Європи у сфері вивчення державних мов, з використанням спеціальних методів навчання, призначених для шкіл, що викладають на державній мові або мові меншин", - зазначено в регламенті.

У Раді Європи також зазначили, що Асамблея й надалі слідкуватиме за подіями з захисту та заохочення державної мови та мов меншин в Україні.

"Асамблея просить українські органи влади повною мірою виконати майбутні рекомендації та висновки Венеціанської комісії та відповідно змінити новий закон про освіту", - наголосили в Раді Європи.

Як повідомляв УНН, 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) проголосувала за резолюцію щодо освітньої реформи України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
загрузка...