Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!

Через 5 років кількість дітей з ожирінням в світі перевищить 50%

Через 5 років кількість дітей з ожирінням в світі перевищить 50%

дитина з бургером

КИЇВ. 13 жовтня. УНН. За останні чотири десятиліття в світі у десять разів збільшилась кількість дітей і підлітків (від п'яти до 19 років), які страждають ожирінням. Такий висновок оприлюднено в дослідженні, проведеному Імперським коледжем в Лондоні і Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), передає УНН.

В ході дослідження були проаналізовані показники маси тіла і росту майже 130 мільйонів дітей старше п'яти років (31,5 мільйона у віці 5-19 років і 97,4 мільйона - від 20 років і старше). Це найбільше число людей, що коли-небудь брали участь в епідеміологічному дослідженні.

Читайте також: Ожиріння підвищує ризик розвитку дев'яти видів раку - учені

Більше 1000 співавторів допомагали простежити значення індексу маси тіла (ІМТ) і динаміку ожиріння у всьому світі за період з 1975 по 2016 рік.

Показники дитячого і підліткового ожиріння у всьому світі збільшилися з менш ніж 1% (що відповідає п'яти мільйонам дівчаток і шести мільйонам хлопчиків) в 1975 р до майже 6% серед дівчаток (50 мільйонів) і майже 8% серед хлопчиків (74 мільйони) в 2016 році.

Якщо така тенденція збережеться, то до 2022 року число дітей і підлітків з ожирінням перевищить число їхніх однолітків з помірно або значно зниженою масою тіла, зазначено в дослідженні.

Читайте також: Найтовстіша жінка світу схудла на 140 кг за 5 тижнів

Сукупна чисельність дітей, які страждають ожирінням у віці 5-19 років зросла в глобальному масштабі більш ніж в 10 разів, з 11 мільйонів в 1975 р до 124 мільйонів в 2016 році. Ще 213 мільйонів в 2016 р мали надлишкову вагу, яка, проте, була меншою за ступінь ожиріння.

"Такі тривожні тенденції є наслідком маркетингу харчової продукції та політики в цій сфері по всьому світу, коли здорові і поживні продукти є занадто дорогими для бідних сімей і громад. В результаті такої динаміки може вирости покоління дітей і підлітків, які страждають ожирінням і піддаються підвищеному ризику захворювань, таких як діабет", - зазначила провідний автор дослідження професор Маджид Еззат) зі Школи громадської охорони здоров'я Імперського коледжу.

Як повідомляв УНН, за даними оцінок, кожен третій підліток в Європі, має надлишкову масу тіла або страждає на ожиріння.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram