Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 22 вересня 2018 04:09
Загрузка...

Комітет міністрів РЄ до кінця року винесе рішення у 12 тис. заяв українців до ЄСПЛ

Комітет міністрів РЄ до кінця року винесе рішення у 12 тис. заяв українців до ЄСПЛ

ЄСПЛ

КИЇВ. 20 жовтня. УНН. До кінця року Комітет міністрів Ради Європи винесе рішення у понад 12 тис. заяв українців до Європейського суду з прав людини щодо невиконання державними органами України рішень національних судів щодо виплат. Про це на прес-конференції заявила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, передає кореспондент УНН.

"Найближчим часом Комітет міністрів Ради Європи має здійснити певні заходи, певні переговорні процеси з урядом України для того щоб зрозуміти, як виконувати у подальшому це рішення Європейського суду і щоб з'ясувати, які заходи загального характеру мають бути вжиті для того, щоб ця проблема (невиконання рішень нацсудів - ред.) перестала бути системною", - сказала В.Лутковська.

За її даними, на сьогодні на розгляді Комітету міністрів Ради Європи перебуває 12 337 справ щодо України.

Читайте також: Гройсман звільнив урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ

В офісі Омбудсмена зазначили, що чекають рішення у справі "Бурмач та інші проти України" до кінця року. Омбудсмен зазначила, що останнє рішення Великої палати ЄСПЛ у справі "Бурмич та інші проти України" вказує на невиконання Україною рішень національних судів. Зокрема, йдеться про виплати, які має здійснити держава за рішенням суду громадянам, зокрема і щодо виплат громадянам, які постраждали від аварії на ЧАЕС.

"ЄСПЛ вирішив, що 12 тисяч заяв, які підпадають під визначення справи типу "Іванов проти України" передаються до комітету міністрів Ради Європи, а ЄСПЛ припиняє розгляд цих заяв у зв'язку з тим, що Європейський суд відчув дивну тенденцію - Європейський суд перетворюється на частину української національної системи... Європейський суд відчув себе своєрідним українським касовими апаратом, який єдиний що робить - нараховує певну суму компенсації", - пояснила В.Лутковська.

Читайте також: Рада спростила процедуру захисту громадянами своїх прав у ЄСПЛ

Омбудсмен пояснила, що понад 12 тисяч ідентичних справ, у яких Україна не виконує виплати громадянам, передані до Комітету для того, щоб ЄСПЛ не втратив функцію субсидіарності на міжнародній арені.

В.Лутковська додала, що ЄСПЛ зазначив, що питання виконання рішень національних судів Україною в політичну площину. Вона зазначила, що рішення ЄСПЛ не є покаранням для України, це орган, який вказує на порушення в країні Європейської rонвенції і може призначити справедливу компенсацію. Раніше в справі "Іванов проти України" ЄСПЛ вже вказав на системність проблеми невиконання Україною рішень національних судів.

Читайте також: У ЄСПЛ перебуває майже 4 тисячі справ щодо конфлікту на Донбасі і Криму

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
загрузка...