Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика

Кабмін планує ввести іспити з української мови для іноземців

Кабмін планує ввести іспити з української мови для іноземців

екзамен

КИЇВ. 24 листопада. УНН. Кабінет міністрів України планує ввести сертифікаційні іспити з української мови для іноземців і українців, які проживають за кордоном. Як повідомили УНН у прес-службі КМУ, нарада з цього питання відбулася сьогодні під головуванням віце-прем’єр-міністра В’ячеслава Кириленка за участі міністра освіти і науки Лілії Гриневич, представників МЗС, Національної академії наук.

"Закордонним українцям, тим іноземцям, хто хоче набути громадянство України, іноземним студентам необхідно офіційно підтверджувати знання української мови, тому маємо вирішити організаційні питання із запровадженням сертифікаційного іспиту якомога швидше", - сказав Кириленко.

Читайте також: Президенти України і Румунії обговорили телефоном закон про освіту

У КМУ пояснили, що потреба в розробці та впровадженні міжнародно визнаного сертифікаційного іспиту з української мови як іноземної виникла через зростання кількості громадян, які хочуть підтверджувати своє знання української мови (закордонні українці, люди, яким треба підтвердження знань української мови як іноземної для професійної діяльності за кордоном, іноземці, біженці, мігранти).

Читайте також: Закон про освіту передбачає можливість вивчення предметів мовами країн ЄС - Клімкін

Важливим етапом запровадження сертифікаційного іспиту є затвердження стандарту, який відповідатиме нормативним документам CEFR(Common European Framework of Reference Спільна Європейська Система Баз Даних), рекомендованих резолюцією Ради ЄС (листопад 2001 року).

Читайте також: Угорщина і Україна по-різному бачать закон про освіту - Сійярто

За результатами наради Кириленко доручив створити робочу групу за участі провідних мовознавців і практикуючих викладачів, яка до кінця року узагальнить усі існуючі підходи та напрацює єдиний стандарт для складання сертифікаційного іспиту з української мови як другої/ іноземної.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram