Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 22 жовтня 2018 23:32
Загрузка...

Вища рада правосуддя звернеться до ГПУ, ВРУ стосовно безладу в Святошинському райсуді

Вища рада правосуддя звернеться до ГПУ, ВРУ стосовно безладу в Святошинському райсуді

суд

КИЇВ. 24 жовтня. УНН. Вища рада правосуддя на засіданні 24 жовтня 2017 року терміново розглянула повідомлення про втручання в діяльність судді Святошинського районного суду міста Києва Миколаєць І.Ю. щодо здійснення правосуддя під час подій, що мали місце в зазначеному суді 23–24 жовтня 2017 року під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу стосовно М.Коханівського, передає УНН з посиланням на прес-службу Вищої ради правосуддя.

Справу було призначено до розгляду  на 17 годину 00 хвилин 23 жовтня 2017 року. Слідчим суддею вчинено всі можливі та передбачені законодавством дії для повного і всебічного розгляду зазначеного клопотання, надано можливість підозрюваному перебувати в залі суду поряд зі своїми захисниками, заслухано та розглянуто численні клопотання як підозрюваного, так і його захисників, забезпечено вільний доступ до зали суду громадянам, представникам ЗМІ, народним депутатам України.

Зважаючи на пізній час проведення засідання, було оголошено перерву до 9 години 00 хвилин 24 жовтня 2017 року та повідомлено учасників судового розгляду про те, що підозрюваного на нічний час доби буде етаповано до ізолятора тимчасового тримання та на 9 годину 00 хвилин 24 жовтня 2017 року буде доставлено до суду для розгляду справи по суті, із чим учасники засідання не погодилися.

Особи, які перебували в залі суду як вільні слухачі, вчинили бійку та штовханину, висловлювали погрози на адресу судді, заважали залишити зал судового засідання, на зауваження судді не реагували. Судді та секретарю судового засідання вдалося вийти із залу суду за допомогою працівників поліції. Після цього зал судового засідання було заблоковано та повністю розгромлено: розбито вікна, техніку, якою, зокрема, забезпечувався запис засідань та відеоконференцзв’язок, меблі, скляний бокс для підозрюваних тощо.

Суддя Миколаєць І.Ю. вважає дії вказаних осіб неприпустимими, протиправними, такими, що створюють тиск на суддю, що є прямим втручанням у здійснення правосуддя з метою перешкодити виконанню службових обов’язків.

Розглянувши повідомлення судді Святошинського районного суду міста Києва Миколаєць І.Ю. про втручання в її діяльність щодо здійснення правосуддя, керуючись статтями 129, 131 Конституції України, статтями 3, 34, 73 Закону України "Про Вищу раду правосуддя", Вища рада правосуддя на засіданні 24 жовтня 2017 року вирішила звернутися до Генеральної прокуратури України та Національної поліції України стосовно виявлення та притягнення до відповідальності осіб, якими вчинено дії, що порушують гарантії незалежності суддів, під час здійснення правосуддя у зв’язку з фактичними обставинами, зазначеними у повідомленні судді Святошинського районного суду міста Києва Миколаєць Іванни Юріївни щодо подій, які відбулися 23–24 жовтня 2017 року під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу стосовно Коханівського, а також звернутися до Верховної Ради України щодо оцінки дій народних депутатів України, наведених у повідомленні судді Святошинського районного суду міста Києва Миколаєць Іванни Юріївни.

Як повідомляв УННполіція затримала понад 30 осіб за погром у Святошинському райсуді.

Ввечері 23 жовтня активісти розгромили залу суду, де перебував М.Коханівський.

Нагадаємо, 21 жовтня поліція затримала екс-командира ОУН Коханівського, який стріляв у людину.

У поліції повідомили, що колишній командир добровольчого батальйону ОУН Микола Коханівський стріляв із незареєстрованої зброї.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
загрузка...