Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
40635

Рада підтримає скасування ДСТУ - нардеп

Рада підтримає скасування ДСТУ - нардеп

КИЇВ. 25 жовтня. УНН. Верховна Рада України підтримає проект закону про скасування обов'язкового застосування державних стандартів якості товарів і продуктів. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив нардеп Сергій Тригубенко, передає УНН.

"Хоча законопроект уряду про скасування ДСТУ поки ще не розглядався парламентом, у мене особисто сумнівів у тому, що його приймуть, немає", - написав він.

Від додав, що скасування ДСТУ є необхідним, але передчасним кроком.

"Свою позицію з цього приводу я вже озвучував: як на мене, то подібні кроки - потрібні, але нам їх вживати зарано. Відмовлятися від державних стандартів треба лише тоді, коли запрацює альтернатива. А наразі в Україні система контролю за якістю продуктів харчування повністю зруйнована. І жодної працюючої ДСТУ альтернативи - немає. До того ж діє мораторій на перевірки бизнесу... За таких умов споживачі вимушені дбати про свою безпеку самостійно", - написав він.

Нагадаємо, законопроект про скасування ДСТУ внесений КМУ на розгляд парламенту.

Тим часом низка експертів зазначену ініціативу уряду назвали передчасною.

За словами експерта М.Гончара, скасування ДСТУ - черговий крок до знищення системи захисту прав споживачів.

"Скасування ДСТУ пролобійоване вітчизняним бізнесом. Це було зроблено руками державної регуляторної служби в особі її керівника. Під егідою гармонізації українського законодавства з європейським, держава продовжує знищувати вітчизняну систему захисту прав споживачів", - зазначив він.

Негативно щодо відмови від ДСТУ висловилися і експерти паливного ринку.

За словами Г.Рябцева, таке рішення на рівні держави є передчасним кроком, який можна вважати прямим порушенням статей Конституції, які гарантують громадянам безпечні та якісні товари.

"...Таке рішення про перехід на добровільне застосування стандартів, на мою думку, було не тільки передчасним. Таке рішення є прямим порушенням статті Конституції України, яка гарантує її громадянам безпечні та якісні товари і послуги", - сказав він.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram