Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 16 жовтня 2018 07:01
Загрузка...
33195

Державна виконавча служба арештувала рахунки ФГВФО

Державна виконавча служба арештувала рахунки ФГВФО

КИЇВ. 27 жовтня. УНН. Державна виконавча служба Києва наклала арешт на рахунки Фонду гарантування вкладів фізосіб. Про це повідомляє Всеукраїнський адміністратор пенсійних фондів, передає УНН.

 

Державна виконавча служба міста Києва за рішенням суду постановою від 17 жовтня наклала арешт на всі грошові кошти Фонду гарантування на рахунках в Нацбанку, а також на всіх інших відкритих рахунках і на рахунках, які будуть відкриті Фондом після прийняття постанови. Йдеться про примусове списання 2,5 мільйонів гривень на користь Недержавного пенсійного фонду "ВСІ" згідно рішенню суду.

Наголошується, що до теперішнього часу жодне з понад 10 остаточних судових рішень по аналогічних справах на користь недержавних пенсійних фондів проти ФГВФО виконано не було.

"Фонд гарантування вкладів фізичних осіб послідовно не виконував рішення судів, тим самим підриваючи довіру в недержавне пенсійне забезпечення в Україні та верховенство права, гарантованого Конституцією", - зазначили у Всеукраїнському адміністраторі пенсійних фондів.

Відповідно до п. 2 ст. 48 закону “Про недержавне пенсійне забезпечення”, пенсійні активи, кошти НПФ на поточних рахунках і депозитах не можуть включатися до ліквідаційної маси зберігача пенсійного фонду і банків. Ці активи повинні бути повернуті НПФ ліквідатором до початку процедури ліквідації банку.

"Віднесення зобов'язань перед недержавними пенсійними фондами в сьому чергу кредиторських вимог уповноваженими особами ФГВФО — грубе порушення гарантій, закріплених державою в законодавстві для пенсійних накопичень громадян", — наголошується в повідомленні

Нагадаємо, проти службових осіб ФГВФО, ліквідаторів банку “Михайлівський” відкрито кримінальне провадження за фактом шахрайства. Слідством встановлено, що службові особи тимчасової адміністрації ПАТ “Банк Михайлівський” під час ліквідаційної процедури за попередньою змовою здійснюють шахрайські дії відносно боржників банку в договірних зобов'язаннях, висуваючи їм неправомірні вимоги щодо сплати платежів за кредитними договорами, не маючи при цьому права кредитора, у зв'язку з відступленням права вимоги за цими зобов'язаннями іншому (новому) кредитору - ТОВ “Фінансова компанія “Фагор”.

Постраждалі боржники банку "Михайлівський" можуть звернутися в прокуратуру і долучити свої претензії про компенсацію збитку до вказаного кримінального провадження.

Нагадаємо, напередодні ліквідації банку "Михайлівський" його кредитний портфель разом з усіма кредитними договорами був переданий фінансовій компанії. На даний момент цей актив знаходиться у власності ФК "Фагор". Там попереджають, що оплата кредитної заборгованості за реквізитами ліквідованого банку "Михайлівський" вважається недійсною, а видані ФГВФО довідки нібито про погашення - юридично нікчемними.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
загрузка...