Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 15 жовтня 2018 17:39
Загрузка...
22950

Генсек ООН розповів про користь та вигоди прийому мігрантів країнами

Генсек ООН розповів про користь та вигоди прийому мігрантів країнами

КИЇВ. 12 січня. УНН. На шляху до нового глобального договору державам-членам ООН необхідно визнати і зміцнити вигоди від міграції. Про це йдеться в статті Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша, передає УНН з посиланням на прес-службу представництва ООН в Україні.

У цьому році в рамках засідань ООН вестимуться переговори щодо укладення глобального договору про міграцію. На думку А.Гуттереша, це буде першою всеосяжною міжнародною угодою такого роду, яка дозволить лідерам "розвінчати шкідливі міфи про мігрантів і викласти спільне бачення щодо того, як зробити так, щоб міграція відповідала інтересам всіх наших країн".

Таке завдання Генсек ООН вважає невідкладним. За його словами, на сьогодні майже 6 мільйонів мігрантів зайняті примусовою працею, що межує з рабством, найчастіше - у розвинених країнах.

"Я вважаю, що в основі обговорення договору повинні лежати три основних ідеї, які повинні задавати чітке політичне спрямування майбутньої міграції. По-перше, необхідно визнати і зміцнити вигоди від міграції, про які так часто забувають в ході суспільної дискусії", - пише А.Гутерреш.

Генсек ООН стверджує, що мігранти приносять "величезну користь як країнам, що їх приймають, так і країнам їхнього походження".

"Вони займають такі робочі місця, які не вдається заповнити за рахунок місцевих кадрів, і тим самим стимулюють економічну діяльність. Багато з них стають новаторами і підприємцями", - зазначив він.

Екс-верховний комісар ООН у справах біженців зазначив, що мігранти вносять значний вклад в міжнародний розвиток тим, що відправляють на батьківщину грошові перекази.

"Загальна сума грошових переказів в минулому році становила майже 600 млрд дол. США, що в три рази більше всієї допомоги з метою розвитку", - повідомив він.

А.Гуттереш підкреслив, що основним завданням договору є максимальне збільшення вигоди від впорядкованої, продуктивної міграції.

Окрім цього, вважає Генсек ООН, державам необхідно зміцнити верховенство права, що лежить в основі роботи з мігрантами та заходів з їхнього захисту.

Уряди, які ставлять великі перешкоди на шляху мігрантів або встановлюють жорсткі обмеження в плані можливостей для працевлаштування, наносять собі значний економічний збиток, оскільки перешкоджають тому, щоб їхні потреби в робочій силі задовольнялися на впорядкованих та законних основах, і тим самим ненавмисно заохочують нелегальну міграцію.

Останнім, на чому має базуватись обговорення, А.Гутерреш вважає активізацію міжнародного співробітництва з метою захисту мігрантів та біженців. На його думку, держави-члени ООН "повинні відновити цілісність режиму захисту біженців відповідно до норм міжнародного права".

Як повідомляв УНН, у переддень Нового 2018-го року Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш записав попередження - "сигнал тривоги для нашого світу", а також закликав лідерів прийняти цю новорічну резолюцію.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
загрузка...