Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
288960

Що чекає українців з 1 лютого: зміна тарифів, доступ до ринків, земля для ОТГ

Що чекає українців з 1 лютого: зміна тарифів, доступ до ринків, земля для ОТГ

КИЇВ. 1 лютого. УНН. З початком останнього місяця зими Україну чекають зміни у тарифах - для обленерго на електроенергію і для промисловості на газ, також очікується початок перепідготовки вчителів початкової школи, процедури передачі землі ОТГ і розширення доступу для українських товарів на світові ринки. Що саме зміниться з лютого, пропонує переглянути УНН.

Перепідготовка вчителів початкової школи

З лютого в Україні стартує масштабна перепідготовка вчителів початкової школи. Так, навчання на обов'язковому "Онлайн-курсі для вчителів початкової школи", які навчатимуть 1-й клас з вересня 2018 року, стартує з 1 лютого на онлайн-платформі EdEra.

ОТГ почнуть отримувати землю у власність

З 1 лютого Держгеокадастр, згідно з рішенням уряду, розпочинає передачу сільськогосподарських земель до власності об’єднаних територіальних громад - з державної власності у комунальну. Процес, як очікується, триватиме до кінця року. Першу передачу земель планується здійснити уже в березні цього року.

Підвищення тарифів низки обленерго

З 1 лютого, за умови офіційного опублікування, незначно підвищуються тарифи на розподіл і постачання електроенергії для 33 енергопостачальних компаній. При цьому вказано, що питання про такі тарифи для "Київобленерго" було знято з розгляду. Як зазначили у профільному регуляторі, вплив на роздрібні тарифи на електроенергію буде коливатися у межах 1% для першого класу напруги (35 кВ і вище).

Газ для промисловості подешевшає

З 1 лютого для промислових споживачів "Нафтогаз" зменшив ціни на газ. У порівнянні з цінами на січень 2018 року, у лютому ціни зменшено на 5,5-5,9%.

Розширений доступ до ринків 42 країн та територій

З 1 лютого Україна набуде повноправної участі у Конвенції Пан-Євро-Мед. Приєднання України до Пан-Євро-Мед сприятиме зростанню нашого експорту не лише до ЄС, але й на ринки третіх країн. Українським товарам буде розширено доступ на ринки 42 країн та територій, що диверсифікує експорт з України. Також, процес приєднання до Конвенції дає можливість бізнесу вже сьогодні планувати свою діяльність на перспективу, зазначили у МЕРТ.

Митницю збираються повністю перевести на "єдине вікно"

З 1 лютого митницю, згідно з рішенням уряду, збираються повністю перевести на "єдине вікно". Передбачається поширення дії "єдиного вікна" на операції з переміщення товарів в абсолютно всіх митних режимах (були тільки імпорт та експорт), а також на переміщення товарів за періодичними митними деклараціями та попередніми деклараціями, які містять повний обсяг даних (було тільки на обмежене коло митних декларацій при імпорті та експорті).

Змінюються правила щодо якості автогазу

З 1 лютого набирає чинності новий стандарт ДСТУ EN 589:2017 щодо якості автогазу, який продають на заправках.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram