Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Неділя, 14 серпня 2022 07:34
Новини: Економіка
62055

Більше половини українських земель вражені ерозією

Більше половини українських земель вражені ерозією

КИЇВ. 5 травня. УНН. Понад 50% території України вражені вітровою і водною ерозією. Про це свідчать дані Міністерства екології та природних ресурсів України, передає УНН.

"Близько 20% земель України забруднені. Має місце підтоплення значних територій, - це приблизно 12% земель", - сказав під час засідання координаційної ради з питань боротьби з деградацією земель Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Крім того, близько 57% українських земель уражені вітровою та водною ерозією.

Так, за словами міністра, від вітрової ерозії систематично потерпає понад 6 млн гектарів земель, а від пилових бурь - до 20 млн гектарів. 13,5 млн гектарів сільськогосподарських угідь, зокрема 10 млн гектарів орних земель, зазнають згубного впливу водної ерозії.

Як повідомляв УНН, кожні дві години в Україні помирає 3 людини через поганий стан довкілля.

"Лише через високий рівень забруднення атмосферного повітря Україна може втрачати до 15% врожаю. Але мене вражають інші цифри. За даними ВООЗ, кожних дві години в Україні помирають 3 людини через поганий стан довкілля", - сказав Остап Семерак, зазначивши, що питання охорони довкілля до цього часу в Україні не є пріоритетними.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram