Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Субота, 18 вересня 2021 02:14
Новини: Політика
146535

Україна веде переговори про безвіз з 61 країною "білого шенгену"

Україна веде переговори про безвіз з 61 країною "білого шенгену"

КИЇВ. 11 травня. УНН. Україна веде переговори з країнами "білого шенгену" щодо встановлення з ними безвізового режиму. Про це УНН розповів начальник відділу консульсько-правових питань, заступник начальника Управління консульського обслуговування Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Міняйло.

"Список так званого "білого шенгену" - це такий список, до якого також включено і Україну. Це регламент ЄС від 2001 року, що встановлює перелік країн, громадяни яких можуть в’їжджати до Європи без віз і перебувати там 90 днів на 180. Окрім України в списку є ще 61 держава. З усіма ними ми ведемо діалог, безвізовий, спрямований на те, щоб громадяни України, які мають право в’їзду до ЄС без віз, мали також право в’їзду і до цих країн, громадяни яких, в свою чергу, в’їжджають без візу до Європи. Ми це пропонуємо на взаємній основі. Ми до вас безвіз – ви до нас, щоб географія безвізових подорожей громадян України була ширшою. Не тільки держави ЄС і Шенгенської зони, але також держави, громадяни яких також в’їжджають до ЄС без віз – це, як я казав, той самий Уругвай, Перу, Колумбія, Мексика, Сейшельські, Багамські острови, Антігуа і Барбудда, Македонія, Албанія – список доволі широкий. І з усіма у нас різний рівень діалогу, проте з усіма намагаємось досягти результату", - розповів Міняйло.

За його словами, з чотирма країнами Латинської Америки Україна може укласти угоди про скасування віз уже найближчим часом.

"З чотирма країнами цього регіону були детально обговорені можливості вже найближчим часом складання договорів про скасування візового режиму. Це Уругвай, Перу, Колумбія. Предметні дискусії були щодо Мексики", — повідомив Міняйло під час круглого столу.

Він також підкреслив, що українському зовнішньополітичному відомству поставлене чітке завдання – розширення географії безвізових подорожей українців на максимальну кількість країн.

"На сьогодні громадяни України можуть подорожувати без візи до 85 держав світу", - додав він.

Нагадаємо, попит на шенгенські візи серед українців впав удвічі.

Джерело: УНН
Теги: ЄС, безвіз
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram