Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
34620

Виробляти сільгосппродукцію в Україні стало значно дорожче - Держстат

Виробляти сільгосппродукцію в Україні стало значно дорожче - Держстат

КИЇВ. 8 червня. УНН. За 2017 рік в Україні відчутно подорожчали витрати на виробництво сільськогосподарської продукції. Про це повідомляє Держстатистики, передає УНН.

Вартість кормів (сіно, силос, сінаж - ред.) в середньому зросла на 35,5%, вартість комбікормів - на 19,05%.

Мінеральні добрива в середньому зросли в ціні на 14,1%, калійні - на 7%. Також, подорожчали засоби захисту рослин - на 8,3%

Досить відчутно подорожчав бензин та дизельне пальне - на 22,3% та 26% відповідно. Енергетичні матеріали - вугілля та природний газ - подорожчали на 35,1% та 12,4% відповідно.

Раніше УНН повідомляв, що зростання вартості елементів собівартості сільгосппродукції призвело до різких стрибків цін на м’ясні продукти харчування, які стабілізувалися лише наприкінці 2017 року.

За даними вітчизняних експертів, стабілізації цін зокрема на курятину вдалося досягнути завдяки своєчасній держпідтримці (дотаціям) виробників.

“Починаючи з травня, запрацював механізм виплат дотацій агровиробникам в затвердженому раніше МінАПК розмірі, що коливався в межах 60%-70% від сплаченого виробниками ПДВ до бюджету.

Виплати помітно почали збільшуватися в другій половині року. Тому з вересня намітилася тенденція до зниження ціни. Ефективність механізму дотацій добре простежується на сфері птахівництва. Восени ціни на м'ясо птиці стабілізувалися і вже не підвищувалися аж до кінця року”, - зазначали в Асоціації птахівників, додаючи, що, незважаючи на поширену в ЗМІ помилкову думку про "гігантські дотації", держпідтримка українського АПК значно поступається навіть найближчим сусідам: Польщі, Угорщині, Болгарії. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram