Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Вівторок, 09 серпня 2022 10:55
Новини: Економіка
43800

Спецдозволи на користування надрами продаватимуть на електронних аукціонах

Спецдозволи на користування надрами продаватимуть на електронних аукціонах

КИЇВ. 26 липня. УНН. Спецдозволи на користування надрами продаватимуть на електронних аукціонах. Відповідну постанову "Про реалізацію експериментального проекту із запровадження порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами шляхом електронних торгів" було схвалено на засіданні уряду, передає кореспондент УНН.

"Мінекології розробило низку проектів постанов щодо вдосконалення системи користування надрами, серед них – проект постанови про реалізацію пілотного проекту із запровадження порядку проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами шляхом електронних торгів з метою спрощення організації аукціонів, а також доступності, прозорості та публічності. Цей проект передбачає покращення системи продажі спецдозволів з аукціонів", – повідомив заступник міністра екології Віктор Вакараш.

За словами т.в.о. голови Держгеонадр Олега Кирилюка, Держгеонадра підготовили 44 ділянки для виставлення на аукціон. Із них – 14 ділянок на шельфі чорного моря, 30 ділянок - на суходолі. Вартість дозволу сягатиме близько 3 млрд грн. Вартість придбання геологічної інформації – 40 млн грн. В даних ділянках знаходиться понад 100 млрд кубометрів газу.

Крім того, уряд схвалив постанови “Про внесення змін до Методики визначення вартості запасів і ресурсів корисних копалин родовища або ділянки надр, що надаються у користування”, “Про внесення зміни до Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр”.

Нагадаємо, за останні півтора року Україна видобула на 700 млн кубів газу більше, ніж за попередні періоди.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram