Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Здоров'я
47130

Українців попередили про спалах алергії

Українців попередили про спалах алергії

КИЇВ. 28 серпня. УНН. Інтенсивність пилкування амброзії в Україні потихеньку спадатиме з середини цього тижня, ближче до 1 вересня, проте, концентрації її пилку все ще залишатимуться високими, особливо – у Південній та Східній Україні. Про це повідомляє УНН з посиланням на дані Європейської Аероалергенної мережі.

Високими та помірними на більшості території країни будуть й концентрації пилку полину. Трохи легше дихатиметься жителям Західних та Східних областей України, де очікуються низькі концентрації цього пилку.

Пилок злаків у низьких концентраціях залишається актуальним для Західних та Північно-Західних регіонів України. На решті території пилкові зерна злаків будуть поодинокими.

У помірних концентраціях, особливо – у Лісостеповій та Лісовій зонах, – та у низьких – на решті території України, – також спостерігатиметься помірноалергенний пилок рослин родини Амарантові (лобода, амарант), та малоалергенний пилок Конопляних (конопля, хміль). Помірноалергенний пилок рослин Айстрових (ромашка, соняшник та схожі на них квіти) також очікується у помірних та низьких концентраціях, як і пилок малоалергенної кропиви у містах Лісової та Лісостепової зон. Пилок подорожника, щавлю та інших рослин родини Гречкові буде поодиноким. Пилкові зерна цих рослин мають помірну алергенність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікар: алергія рідко проявляється один раз

Рівні малоалергенних спор кладоспоріуму та алергенної альтернарії в повітрі України залишаються високими. Спори шапинкових грибів та епікоккуму, гельмінтоспоріуму, периконії, стемфіліуму, плеоспори, іржастих та сажкових грибів спостерігатимуться у низьких та помірних концентраціях.

Дощі майже зовсім не вплинуть на алергенну обстановку тижня, що розпочався – на більшості території країни їх знову не прогнозують.

Нагадаємо, згідно з графіком ефективної температури за показником Миссенарда, в Україні у першій половині дня 27-30 серпня очікуються субкомфортні погодні умови. Це може вплинути на самопочуття жителів країни.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram