Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
148620

Рада скасувала мораторій на експорт лісоматеріалів (уточнено)

Рада скасувала мораторій на експорт лісоматеріалів (уточнено)

КИЇВ. 6 вересня. УНН. Верховна Рада скасувала мораторій на експорт деревини паливної. Парламентарі 246 голосами підтримали пропозицію Глави держави до законопроекту щодо незаконного вивезення лісоматеріалів, передає кореспондент УНН.

Парламентарі виключили з вказаного закону норму, яка передбачала заборону терміном на 8 років на вивезення деревини паливної. При цьому Президент України пропонує запровадити захисні заходи спрямовані на збереження лісів.

У Кримінальному кодексі України тепер буде стаття №201-1 про незаконний вивіз лісоматеріалів (зокрема, необроблених), пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев. Контрабанда цих товарів буде передбачати відповідальність у вигляді позбавлення волі від трьох до п'яти років.

Нагадаємо, скасування мораторію на експорт лісу-кругляка разом із проведенням низки реформ сприятиме отриманню нового траншу макрофінансової допомоги від ЄС.

Мораторій на експорт лісу-кругляку діє в Україні з 2015 року. Свого часу через заборону його скасування Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 млн євро.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram