Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
23565

Російські контролери з'ясували, як АЧС могла потрапити до Китаю

Російські контролери з'ясували, як АЧС могла потрапити до Китаю

КИЇВ. 17 вересня. УНН. Африканська чума свиней (АЧС) могла потрапити до Китаю з країн Євросоюзу або Закавказзя. Про це заявили у Россільгоспнагляді, передає УНН.

Так, служба проаналізувала проміжні підсумки епідеміологічного розслідування, представлені китайськими вченими, а також матеріали молекулярно-генетичного і філогенетичного аналізу ізолятів вірусу АЧС, виділених при перших двох спалахах інфекції.

У підсумку Россільгоспнагляд дійшов висновку, що є дві можливі версії шляхів занесення АЧС до Китаю. Перша і найбільш ймовірна - це занесення вірусу з однієї з країн Євросоюзу. Вона заснована на тому, що торгівля сільськогосподарськими товарами між Китаєм і ЄС дуже розвинена, у тому числі і продукцією свинарства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: АЧС продовжує вражати свиноферми Китаю

Зіславшись на дані служби Євростат, Россільгоспнагляд повідомив, що продукцію свинарства до Китаю у 2017 році поставляли Польща і Румунія, де широко поширилася АЧС. У першому півріччі 2018 року Румунія продовжила експортувати цю продукцію до Китаю. Угорщина, де у квітні був зафіксований перший спалах АЧС, також ввозила свинарську продукцію на китайський ринок.

Друга, менш ймовірна, але теоретично можлива версія занесення АЧС, - це поширення вірусу через популяцію диких свиней з країн Закавказзя.

Для встановлення найбільш ймовірного шляху занесення АЧС до Китаю експерти підвідомчого Россільгоспнагляду федерального центру охорони здоров'я тварин рекомендують китайській стороні провести додаткове дослідження. Після отримання нових даних можна буде зробити висновки про родинну приналежність між ізолятами вірусу АЧС з Китаю та інших країн.

Нагадаємо, цього року у Китаї вперше зафіксували АЧС.

В Україні ж АЧС не вщухає вже п'ять років поспіль. Торік на території нашої держави було зареєстровано близько 170 спалахів хвороби, цього року - уже близько сотні.

Збитки, які несуть українські фермери через поширення вірусу, обчислюються мільярдами гривень.

Фермерські громадські організації звинувачують владу у бездіяльності.

"Державою не ведеться ефективна робота з депопуляції диких свиней, як це, наприклад, робиться у наших сусідів - Естонії або Латвії... Ще раз апелюю до Мінагрополітики перейти від слів до справи. У ситуації, що виникла, потрібно реагувати максимально швидко і реалізувати державну стратегію подолання АЧС в Україні у найкоротші терміни", - заявила з цього питання голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар.

Депутат ВРУ Сергій Тригубенко, своєю чергою, вважає, що боротися з АЧС Україні заважають нескінченний процес реформування Держпродспоживслужби, відсутність кваліфікованих кадрів і профільного міністра - агрополітики - у країні вже протягом півтора року.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram