Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
33885

Поляки подали на чверть менше заяв про намір працевлаштувати українців

Поляки подали на чверть менше заяв про намір працевлаштувати українців

КИЇВ. 28 вересня. УНН. Голова комітету з питань міграції та працевлаштування Польсько-української господарчої палати Павло Кулага звернув увагу на три головні приводи тенденції до зменшення числа заяв, які стосуються працевлаштування громадян України в Польщі. Про це повідомило "Польське радіо", передає УНН.

"Згідно з рапортом польського Міністерства сім’ї, праці і соціальної політики (оприлюдненим 21 вересня), в першій половині 2018 року зареєстровано 692 466 заяв про доручення виконання роботи громадянам України. Це на 212 388 менше, ніж в аналогічний період 2017 року", – зазначає видання.

Водночас Павло Кулага повідомив про тенденції, які призвели до зниження заявок. Так, зокрема, з 1 січня 2018 року заяви підприємців про намір прийняти на роботу іноземця стали платними, також цю процедуру змінено і видовжено, що ускладнило торгівлю фіктивними заявами. Крім того, в першій половині минулого року (до 11 червня 2017 року) ще не було безвізового руху для громадян України, що вплинуло на різницю показників, оскільки можливість вільно перебувати в Шенгенській зоні сприяє також випадкам нелегального працевлаштування без документів, передусім в інших країнах ЄС. Зрештою, популярність Польщі як місця сезонної роботи дещо зменшилася, а українці в першій половині 2018 року часто вибирали, наприклад, Чехію, Угорщину, балтійські та скандинавські країни та Ізраїль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кількість студентів з України у Польщі збільшується

Нагадаємо, вирішення проблеми трудової міграції полягає у зростанні рівня доходів людей. Зокрема, щоб потоки заробітчан зупинились, середня зарплата в Україні має бути не меншою за 15 тисяч гривень. Такого рівня можна буде досягти за 3-4 роки. Таку заяву зробив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram