Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
26055

Судам в Україні довіряють лише 12,3% українців - опитування

Судам в Україні довіряють лише 12,3% українців - опитування

КИЇВ. 3 жовтня. УНН. Згідно з соціологічним дослідженням, судам в Україні майже або повністю довіряють лише 12,3% українців. Про такі результати опитування повідомила прес-служба Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), передає УНН.

"Судам України скоріше або повністю довіряють 12,3% жителів України, не довіряють – 78,5%. Ще 9,2% респондентів не визначилися зі своєю думкою, або відмовилися відповідати", - йдеться у повідомленні КМІС.

При цьому 31,3% респондентів зазначили, що за останні 3-4 роки їхнє ставлення до судів погіршилося, і лише 2,7% заявили про покращення ставлення до судової системи. Ще 58,1% стверджують, що їхнє ставлення не змінилося, а 7,9% не визначилися зі своєю думкою або відмовилися відповідати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Більша частина населення України виступає за вступ до ЄС – опитування

Крім того, більше чверті опитаних – 26,7% зазначили, що взагалі не чули про судову реформу, тоді як знають про таку 73,3% респондентів. З цих 73,3% стверджують, що вони знають досить добре про основні положення реформи – 3,9%. Ще 22,7% стверджують, що вони знають про деякі положення реформи, а 46,7% відповіли, що вони лише чули про реформу, але не знають про її положення.

Також КМІС повідомив, що згідно з результатами опитування, громадяни хотіли б отримати такі зміни в результаті судової реформи: позбавити суддів недоторканності і привілеїв хотіли б 53,2%; ввести майнову відповідальність суддів за незаконні рішення – 49,4%; покращення доступу до правосуддя – 43,9%; скорочення термінів розгляду справ в судах – 40,5%; впровадження перевірки суддів на детекторі брехні – 40,4%; швидкість виконання судових рішень – 38,8%; звільнення частини суддів, переатестація суддів – 34,7%; впровадження виборності суддів, щоб місцеві жителі самі їх обирали – 30,4%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні за рік збільшилась кількість щасливих людей – опитування

Серед громадян, які вважають реформу неуспішною, 45% вважають, що їй заважає корупція в системі органів державної влади, 17,7% - спроба Президента України підпорядкувати собі всі гілки державної влади, зокрема чиновників, відповідальних за проведення судової реформи, 10,2% – протидія самих суддів і причетних осіб, кругова порука, 5,3% – боротьба політичних кланів за сфери впливу, 5,1% – небажання депутатів Верховної Ради ухвалювати потрібні закони, 4,8% – розвал системи державного управління в цілому, 4,7% – некомпетентність чиновників, відповідальних за проведення судової реформи.

Довідка УНН: Дані були отримані в результаті проведення соціологічного опитування, проведеного з 12 по 24 вересня 2018 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) методом особистого інтерв'ю. Всього було опитано 2011 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки не перевищує: 3,3%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опитування: мир на Донбасі силовим шляхом підтримують 17% українців

Нагадаємо, 3 жовтня, розпочне роботу новоутворений Київський апеляційний суд замість ліквідованих Апеляційного суду Києва та Апеляційного суду Київської області. Юрисдикція суду поширюватиметься на Київ та Київську область.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram