Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Середа, 17 липня 2019 17:34
Новини: Економіка
30495

Наступного року очікується "бум" будівництва елеваторів

Наступного року очікується "бум" будівництва елеваторів

КИЇВ. 16 листопада. УНН. Уже кілька великих агрохолдингів повідомили про розширення своїх елеваторних потужностей в Україні на наступний рік, повідомляє УНН.

Компанія АПК-Інвест (Донецька область) - один з найбільших виробників свинини в Україні - збирається збільшити елеваторні потужності свого комбікормового заводу.

""АПК-Інвест" планує розширити потужності з 90 тис. тонн до 116 тис. тонн одноразового зберігання продукції", - відзначили в компанії.

Компанія "НВК Амарант" збирається під Миколаєвом побудувати спеціалізований елеватор для амаранту. Повідомляється, що під проект вже знайдений інвестор, і йому формують комерційну пропозицію.

Ще один елеватор в Миколаївській області з'явиться завдяки компанії "Укрземком". За словами головного агронома компанії Валерія Слободянюка, елеватор потрібен, щоб бути максимально наближеними до порту і зберігати врожай, а не продавати його відразу після збирання.

Відразу два нових елеватори наступного року запустить агрохолдинг "Кернел". В експлуатацію будуть введені потужності в Біловодах (Сумська обл.) та Ніжині (Чернігівська обл.).

"Бум" будівництва елеваторів пов'язують з держпрограмою компенсації будівництва переробних підприємств, анонсованою депутатами Ради на 2019 рік, куди можуть увійти і елеватори.

"Активна підтримка переробної промисловості та тваринництва, які в свою чергу просувають товар на зовнішні ринки, забезпечує створення товаровиробниками нових робочих місць, пожвавлення сільських територій, поліпшення соціальних стандартів життя, а також забезпечує надходження податків та інших доходів до місцевих бюджетів", - аргументував ініціативу в.о. голови Комітету ВР з аграрних питань Олександр Бакуменко.

Очікується, що компенсація держави на розвиток переробних підприємств становитиме 30%, проте точно про це стане відомо після затвердження відповідної постанови Кабміну.

Нагадаємо, цього року компенсацію за розвитку тваринницької інфраструктури отримали п'ять підприємств: "Прогрес", "Вінницька птахофабрика", "Генетік-Інвест", "Урманське", "Аграрна компанія 2004".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram