Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
28080

Відомий британський драматург написав лист Сенцову

Відомий британський драматург написав лист Сенцову

Олег Сенцов

КИЇВ. 16 листопада. УНН. Відомий британський драматург, кіносценарист і критик сер Том Стоппард, найбільш відомий завдяки трагікомедії "Розенкранц і Гільденстерн мертві", написав листа незаконно ув’язненому в Росії українському режисеру та письменнику Олегу Сенцову. Текст листа опублікувала міжнародна правозахисна неурядова організація "ПЕН-клуб", передає УНН.

"Дорогий Олеже! Я зараз ставлю у Нью-Йорку свою п'єсу, де бізнесмен каже журналістці: Тебе за цю статейку потрібно у Сибір заслати! Можна ж англійському письменнику жонглювати метафорами! Але кілька днів тому я прийшов додому і застав по телевізору фільм про Ваш процес. І мені навіть соромно писати Вам звідси - зі спокою і ситості", - зауважив драматург.

"Однак написати я неодмінно повинен. Тому що побачив на екрані людину, чия моральність набагато вища моральності системи, що піддала його суду. Я не забуду, як Ви зверталися до суддів, - справа не тільки в словах, а у ввічливій гідності, яку Ви проявили, зіткнувшись з механізмом цинічної і мстивої системи. Для мене це не новий досвід, я пам'ятаю події тридцяти-, сорока- і п'ятдесятирічної давності. І пишу, щоб висловити Вам свою глибоку повагу, - така можливість для мене велика честь", - зазначив він.

Олег Сенцов перебуває у виправній колонії в місті Лабитнангі за полярним колом на півночі Росії. 14 травня він оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають в Росії і Криму.

5 жовтня у російській Федеральній службі виконання покарань повідомили, що український режисер припинив голодування.

Сам Олег Сенцов повідомив, що до нього заплановано застосування примусового харчування, а його думка при цьому вже не враховується.

Сенцов був засуджений російським судом до 20 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року з обвинуваченням у підготовці терактів в Криму. Правозахисний центр “Меморіал” в Росії вніс Сенцова в список політв’язнів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram