Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
34695

InSight доставив на Марс сейсмограф і наносупутники

InSight доставив на Марс сейсмограф і наносупутники

КИЇВ. 26 листопада. УНН. Спусковий модуль з марсіанським апаратом InSight здійснив посадку на Червоній планеті. Найближчим часом інженери NASA перевірять все його обладнання і приступлять до роботи, яка вперше передбачає більше, ніж просто вивчення каменів на поверхні, інформує УНН з посиланням на Twitter наукової місії.

Апарат оснащений спеціальним інструментом, який дозволить зробити отвір глибиною до 5 м. За земними мірками це більш ніж скромно (промислові свердловини на нафту і газ можуть бути глибиною 5 км), проте всі минулі місії до Марсу дозволяли в кращому випадку зішкребти лічені сантиметри з цікавих для дослідників каменю. Фреза на марсоході Curiosity за своїми характеристиками ближче до звичайної дрилі, а "лазерна гармата" на тому ж апараті і зовсім не призначена для пропалювання отворів: її призначенням було випаровування крихітного фрагмента гірської породи для аналізу спектру спалаху, що вийшов.

Занурення не на сантиметри, а метри, втім, не дасть можливості подивитися на зразки. Мета InSight не в тому, щоб зібрати грунт з шарів глибше, а в тому, щоб виміряти потік тепла, який йде з надр Марсу. Ця інформація дозволить краще зрозуміти будову планети, особливо в сумі з показаннями сейсмометра, яким також оснащений новий апарат. Сейсмометр буде виставлений неподалік від InSight за допомогою спеціального маніпулятора, але явно не дуже скоро - на всю підготовку до початку повноцінних спостережень виділено кілька місяців.

Джерело: УНН
Теги: США, Марс, NASA
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram