Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
31155

Палата представників Конгресу США визнала Голодомор геноцидом українського народу

Палата представників Конгресу США визнала Голодомор геноцидом українського народу

КИЇВ. 12 грудня. УНН. Палата представників Конгресу Сполучених Штатів одноголосним рішенням ухвалила резолюцію, у якій Голодомор 1932-1933 років визнається штучно створеним та визначається як геноцид українського народу. Про це повідомляє УНН із посиланням на сторінку посольства України у США у Facebook.

“Таким чином, на сьогодні обома палатами Конгресу США ухвалено рішення, у яких Голодомор визнано геноцидом українського народу”, — підкреслюється у повідомленні посольства.

Так, постановча частина документа містить визнання висновків Урядової Комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про те, що “Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців”.

“Як і аналогічна резолюція, що була ухвалена Сенатом США 3 жовтня цього року, документ також засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу.

Висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії”, — йдеться у повідомленні.

Додається, що співавторами резолюції виступили понад три десятки конгресменів від Демократичної і Республіканської партій.

Резолюція була представлена 8 червня цього року.

Раніше, 30 листопада, американський штат Род-Айленд визнав Голодомор в Україні 1932-1933 років геноцидом українського народу. До цього, 27 листопада, штат Алабама, що у США, теж визнав штучно створений Голодомор в Україні в 1932-1933 роках - геноцидом.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram