Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
48615

Депутатів зацікавив досвід Литви із запровадження талонів на харчування

Депутатів зацікавив досвід Литви із запровадження талонів на харчування

КИЇВ. 14 грудня. УНН. Повернення до практики талонів на харчування може бути ефективним інструментом підтримки не лише найбільш незахищених верств населення, але й фермерства. Таку думку щодо ініціативи литовської влади висловив депутат Сергій Тригубенко, запропонувавши й вітчизняним експертам детально вивчити досвід західних сусідів. Про це політик написав на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.

"У Литві відроджують так звані "радянські" талони на продукти харчування. В такий спосіб влада намагається подбати про найбільш незахищені верстви населення. А з іншого боку - підтримати фермерів, бо талони хочуть видавати на продукцію, яка продається саме у маленьких фермерських магазинах.

На цю соціальну програму уряд Литви вже виділив 5 млн євро.

Талони планують видавати у кількості по три штуки на 1 особу протягом місяця. Коштуватимуть вони приблизно на 20% дешевше, за реальну ціну товару у магазині.

На разі - це експеримент. Та у разі, якщо ідея виявиться результативною, кількість одержувачів талонів будуть розширювати", - розповів він.

За словами депутата, це дуже гарна та ефективна у перспективі ініціатива. За участі держави допомогти тим, хто не може собі дозволити найнеобхіднішого.

"В Україні таких програм і, навіть, схожих сьогодні й близько немає. Але вони б дуже допомогли населенню пережити соціальну скруту. В нас є субсидії та різного роду соціальні допомоги. Проте, по-перше, мізерний розмір, а по-друге, нецільове використання (мова, власне, про забезпечення продуктами харчування малозабезпечених громадян) не дають на разі ніякого покращення якості життя українців.

Я вже не говорю про значну кількість населення, яке, попри наявність підстав, не може оформити субсидії, а також про тих, хто отримує її незаконно", - пояснив Тригубенко.

Він також зауважив те, що субсидування - у підсумку значно збільшує навантаження на бюджет країни без жодного закладеного компенсаторного механізму. Тоді як у згаданій ініціативі литовців - закладена підтримка фермерства та малого підприємництва.

"Гадаю, ми могли б більш детально проаналізувати такий досвід... Тож, запрошую фахівців з питань соцполітики до дискусії на цю тему з метою розробки відповідного законопроекту у майбутньому", - запропонував нардеп.

Як писав УНН, в Україні відчутно здорожчали соціальні продукти харчування. З метою економії, українці, навіть, почали споживати більше чорного хліба

Крім того, як засвідчили дані Держстату, 14 млн українців проживають за межею бідності. На продукти ж наші співвітчизники витрачають близько половини від своїх доходів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram