Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Понеділок, 30 березня 2020 16:18
Новини: Економіка
130575

В Україні хочуть змінити норми споживання газу

В Україні хочуть змінити норми споживання газу

КИЇВ. 14 грудня. УНН. Міністерство енергетики та вугільної промисловості запропонувало змінити норми споживання природного газу населенням, якщо не встановлений газовий лічильник. Про це УНН повідомляє з посиланням на оприлюднений Міненерговугіллям проект постанови Кабміну.

Згідно з проектом документу, пропонується встановити норму споживання газу на одну людину в місяць:

  • за наявності газової плити і централізованого гарячого водопостачання у квітні-вересні - 5,8 куб. м;
  • за наявності газової плити і централізованого гарячого водопостачання у жовтні-березні - 8,8 куб. м;
  • за наявності газової плити і відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача у квітні-вересні - 8,3 куб. м;
  • за наявності газової плити і відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача у жовтні-березні - 13,7 куб. м;
  • за наявності газової плити та водонагрівача у квітні-вересні - 20 куб. м;
  • за наявності газової плити та водонагрівача у жовтні-березні - 25,0 куб. м.

У період відсутності централізованого гарячого водопостачання населення норма споживання природного газу на плиту газову встановлюється на одну людину на місяць:

  • у квітні-вересні - 8,3 куб. м;
  • у жовтні-березні - 13,7 куб. м.

Додамо, згідно з чинною постановою Кабміну про норми споживання газу населенням за відсутності газових лічильників, встановлено 4,4 куб. м на людину в місяць, якщо встановлена плита газова за наявності централізованого газопостачання та 7,1 куб. м на людину в місяць у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача. А також 14 куб. м на людину в місяць при наявності плити газової та водонагрівача.

Як зазначається у пояснювальній записці до проекту постанови уряду, станом на 1 жовтня 9,83 млн, або 75,1% домогосподарств українців оснащено лічильниками газу, 3,3 млн, або 24,9% домогосподарств не оснащено лічильниками газу.

Нагадаємо, у парламенті раніше хотіли встановити мінімальну соціальну норму споживання природного газу для нарахування субсидії.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram