Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
29655

Рада продовжила мораторій на продаж землі ще на рік

Рада продовжила мораторій на продаж землі ще на рік

КИЇВ. 20 грудня. УНН. Верховна Рада України ухвалила законопроект №9355-5, яким продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення ще на рік - до 1 січня 2020 року. "За" відповідне рішення проголосувало 231 народних депутатів, передає кореспондент УНН.

Таким чином депутати заборонили купівлю-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб. Усі угоди (у тому числі довіреності), укладені під час дії заборони на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), є недійсними вже з моменту їх укладання.

Як йдеться в пояснювальній записці до законопроекту, продовження мораторію дозволить врегулювати за цей час на законодавчому рівні процедуру обігу земель сільськогосподарського призначення та розробити необхідні нормативно-правові акти для введення сільськогосподарських земель в економічний обіг.

До документу було зареєстровано 15 альтернативних законопроектів, кожен з яких передбачав різний термін продовження мораторію, проте найбільшу кількість голосів набрав законопроект, авторства народного депутата України Олександра Бакуменка, який був підтриманий парламентським комітетом з питань аграрної політики та земельних відносин.

Нагадаємо, у травні Європейський суд із захисту прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі “Зеленчук та Цицюра проти України”, згідно з яким визнано, що абсолютна заборона на купівлю та продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні порушує Європейську конвенцію з прав людини.

Як повідомлялося, запровадження ринку землі є однією з умов меморандуму про співпрацю України із МВФ.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram