Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Понеділок, 16 травня 2022 16:09
Новини: Економіка
49095

Україна використає досвід Португалії у боротьбі із АЧС

Україна використає досвід Португалії у боротьбі із АЧС

КИЇВ. 21 грудня. УНН. Єдиним дієвим інструментом боротьби із африканською чумою свиней (АЧС) є своєчасна локалізація спалахів. Втім, в Україні він не працює. Про це під час прес-конференції журналістам повідомив т.в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, передає кореспондент УНН.

За його словами, селяни, які зіткнулися із АЧС, намагаються впоратися із проблемою самотужки. Компенсації за АЧС платять, але на це треба час - близько двох-трьох місяців. Люди не готові чекати, каже Мартинюк.

"Вони починають різати свиней і розвозити заражене м'ясо на продаж чим, фактично, поширюють захворювання", - розповів він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутати пропонують страхувати фермерів від АЧС

Сьогодні компенсації за АЧС виплачуються із резервних фондів місцевих бюджетів, продовжив т.в.о. міністра.

"Враховуючи досвід Португалії, наступного року ми плануємо докорінно змінити систему виплати компенсацій за вилучену худобу - платити гроші безпосередньо із бюджету Держпродспоживслужби. Не вдаючись до резервних фондів місцевих бюджетів. Це дасть можливість практично в момент вилучення продукції, максимум за два дні, виплатити компенсацію. Це серйозно стимулюватиме людей не розвозити худобу, заражену вірусом", - розповів Мартинюк.

Як писав УНН, в Україні заговорили про можливість впровадження страхування від АЧС. Подібна практика у вигляді спеціально створеного резервного Фонду існувала в Україні до 2014 року, проте не виправдала свою ефективність. Приватні страхові компанії в Україні послуг зі страхування фермерів від ризику АЧС поки не пропонують, хоча вже заявили про свою готовність розпочати роботу у цьому напрямку. 

Також зауважимо, що з початку року в Україні було зафіксовано вже близько 140 спалахів АЧС

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram