Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
75195

Субсидії у селах і містах надаватимуться по-різному

Субсидії у селах і містах надаватимуться по-різному

КИЇВ. 22 грудня. УНН. Рішення про надання субсидії українцям, які заявляють про нульові доходи, буде прийматись диференційовано – в залежності від того, де проживає субсидіант – у великому місті чи в сільській місцевості. Про це заявив міністр соцполітики Андрій Рева під час підсумкової прес-конференції, передає кореспондент УНН.

"Ми дали можливість підійти диференційовано до питання надання субсидій у містах і в сільській місцевості. В сільській місцевості комісія може прийняти – навіть при відсутності доходів у громадян – рішення призначити субсидії, враховуючи ту ситуацію із безробіттям, яка по факту є. В містах більш жорсткі умови – чому не працюєш? Давай ми тобі допоможемо працевлаштуватись", - зазначив міністр.

За його словами, система субсидій передбачає, що якщо людина проживає у великому місті і не працює, субсидія їй призначається у тому випадку, якщо вона хвора, що підтверджується відповідними медичними документами, або вона не працевлаштована з об'єктивних причин – тобто перебуває на обліку в центрі зайнятості.

Як уточнив Рева, ситуація у сільській місцевості значно гірша. Так, із 16 млн працевлаштованих українців 4 млн вважаються зайнятими, але не платять ЄСВ, оскільки, зокрема, понад 2,5 млн людей, зайнятих в індивідуальних селянських господарствах, мають офіційні доходи або нульові, або мізерні. У містах же люди, демонструючи нульові доходи, насправді працюють у тіні й не хочуть легалізуватись.

При цьому він додав, що минулого року 923 тис. домогосподарств із 6,9 млн, які претендували на субсидію, показали нульові доходи. "Офіційно люди не мають ніякого заробітку, але ж вони живуть, і у них доходи є, і ці доходи не бачить Державна фіскальна служба. Переважна частина тих людей, які демонструють нульові доходи, проживає у великих містах. Менша частина – це ті люди, які проживають у сільській місцевості. Дані статистики зайнятості свідчать, що рівень безробіття в сільській місцевості втричі вищий, ніж рівень у великих містах. Проблеми із працевлаштуванням у великих містах фактично немає", - наголосив Рева.

Також міністр зазначив, що Мінсоцполітики й органи місцевої влади використовують виключно легальні джерела перевірки доходів громадян, які претендують на субсидію.

Нагадаємо, Рева повідомив, що люди, які працюють на півставки мають право на субсидію, але як категорія громадян, що отримує мінімальну заробітну плату. Також він пояснив різницю в нарахуванні субсидій між безробітними в сільській та міській місцевості.

Джерело: УНН