Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
26835

В Ізраїлі помер останній учасник повстання у Варшавському гетто

В Ізраїлі помер останній учасник повстання у Варшавському гетто

Симха Ротем

КИЇВ. 23 грудня. УНН. В Ізраїлі у віці 94 років помер останній учасник повстання у Варшавському гетто Симха Ротем (Ратайзер) на прізвисько "Казик", передає УНН, посилаючись на Deutsche welle.

Про смерть Ротема стало відомо в суботу, 22 грудня. Він був членом підпільної Єврейської бойової організації, яка підняла в квітні 1943 року повстання проти сваволі нацистів і депортації євреїв до таборів смерті.

Ротем бився разом з бійцями опору, намагався налагодити контакти між загонами та іншими організаціями, а також часто був зв'язковим між підпільниками на території Варшавського гетто і підрозділами за його межами, пише видання.

Боротьба жителів гетто і Єврейської бойової організації проти режиму тривала майже місяць. Після придушення повстання тисячі євреїв депортували в табір смерті в Треблінці, спалили живцем або розстріляли.

Симха "Казик" Ротем був одним з небагатьох, кому вдалося втекти. За допомогою польських інженерів, які добре знали каналізацію міста, він організував втечу по тунелях для членів Єврейської бойової організації, які вижили.

Повстання у Варшавському гетто сьогодні називають наймасштабнішим єврейським протистоянням за час Другої Світової війни. Симха Ротем також брав участь у Варшавському повстанні 1944 року. У 1946 році він переїхав до Єрусалиму.

Як повідомляв УНН, в Британії на 78-му році життя помер колишній лідер британських ліберал-демократів Педді Ешдаун, який в 2002 році дав свідчення в Гаазькому трибуналі в якості свідка у справі екс-президента Сербії Слободана Мілошевича.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram